شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشی در بخش آیینی با عنوان شوپه به کارگردانی طیبه مقدم از دورود استان لرستان در ساعت 11:30 دقیقه…

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشی در بخش آیینی با عنوان شوپه به کارگردانی طیبه مقدم از دورود استان لرستان در ساعت 11:30 دقیقه امروز 26 مهرماه آغازگر اجرای نمایش های بخش های مختلف راه یافته به بخش نهایی نهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان است.

سه نمایش در بخش آزاد شامل آب دوغ خیار به کارگردانی جلال مشتاقیان زاده از استان اصفهان در پارک ملت، حس خوب رقابت غیرسالم به کارگردانی مهدی حبیبی از ملایر استان همدان در میدان امام حسین(ع)، رالی به کارگردانی حیدررضایی از دهلران استان ایلام در میدان شهید فهمیده در ساعت 15:30 دقیقه به اجرا در می آیند.

نمایش های گم به کارگردانی امید مصفایی سقز استان کردستان در پارک ملت، ذات انسان در طبیعت به کارگردانی سوران حسینی از مریوان کردستان در میدان امام حسین(ع)، هیلانه به کارگردانی علی عمرانی از ورامین در زریبار، تابووتی له تاوان به کارگردانی عزیر زادسر از مریوان در شهرکانی دینار، داستان یک زندگی به کارگردانی رحمان هوشیار از کرمانشاه در دبیرستان زانیاری در ساعت 16 اجرا می شوند که تمامی این نمایش ها هم مربوط به بخش آزاد هستند.

3 نمایش در بخش آزاد شامل در کفش دیگری به کارگردانی غنچه شکوهیان از آمل در پارک ملت، رابطه به کارگردانی آریان رضایی از تهران در میدان امام حسین(ع)، درخت سیاه بخت به کارگردانی محمد حسین رجبیان از فسا در روستای ینگیجه، و در بخش مرور هم نمایش بابا نفس داد به کارگردانی علیرضا قاسمی از بناب در دبیرستان مطهری در ساعت 16:30 به اجرا در می آیند.

نمایش های به خاطر یک مشت دلار به کارگردانی محمد یوسفی از تهران در پارک ملت، یک سفر رویایی به کارگردانی حامد زارعان از تهران در میدان امام حسین(ع) در بخش آزاد و دو نمایش هم در بخش آیینی شامل درخت و باد به کارگردانی علیرضا اسماعیلی از شهرستان سقز کردستان در زریبار و پرسه سور به کارگردانی مجتبی مرادی از کرمانشاه در روستای نی درساعت 17 اجرا می شوند.

 سه نمایش در بخش آزاد شامل درپهنه خیابان به کارگردانی پیام لاریان از شیراز در پارک ملت،حایات به کارگردانی مهدی صالحیار از مرند آذربایجان شرقی ،ای روزگار به کارگردانی امیر زارع زاده از سقز در میدان پانزده خرداد و یک نمایش هم در بخش بین المللی از کشور آذربایجان در میدان امام حسین  در ساعت 17:30 امروز به اجرا در می آیند.

آخرین نمایشی که امروز به اجرا در می آید نمایش حاشیه نگاری های زرد به کارگردانی علی نوریان از نظر آباد البرزاست که در ساعت 18 در کنار دریاچه زریبار اجرا خواهد شد.

نهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از امروز شنبه 26 مهرماه با حرکت کارناوال شادی و افتتاح پارک شانو که در زبان کردی به معنای تئاتر است، آغاز شد و تا 30 ام مهرماه جاری به طول می انجامد و در طی این چند روز 23 نمایش در بخش آزاد، 5 اثر در بخش آیینی و سنتی، 4 اثر بخش ملل، یک نمایش در بخش کودک و سه نمایش هم در بخش مرور اجرا می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *