چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۹

سرهنگ ˈمحمدصادق پهلوانˈ روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد واحدصنفی در راستای اجرای طرح عملیاتی برخورد پلیس با عرضه کنندگان…

سرهنگ ˈمحمدصادق پهلوانˈ روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد واحدصنفی در راستای اجرای طرح عملیاتی برخورد پلیس با عرضه کنندگان مواد دخانی با وجود اخطار قبلی و تعیین مهلت 10 روزه به صاحبان آنها انجام شد.

وی افزود: اجرای طرح عملیاتی برخورد پلیس با عرضه کنندگان مواد دخانی در شهرستان آمل به طور مستمر در طول سال ادامه خواهد داشت و برخورد با متخلفان نظم وامنیت و تهدید کنندگان سلامت جوانان در چهار چوب و ساختار قانونی اولویت مهم دستگاه قضایی وپلیس شهرستان آمل است.

فرمانده نیروی انتظامی آمل همچنین به اجرای طرح ساماندهی قهوه خانه ها و کافه های سنتی و جمع آوری قلیان ها با همکاری وهمراهی متصدیان این مکانها خبر داد و تصریح کرد: پلیس شهرستان آمل این آمادگی و تعامل را با متصدیان این واحدها برای تغییر شغل آنان بر اساس نظام نامه اماکن عمومی و صدور پروانه کسب جدید دارد.

سرهنگ پهلوان ادامه داد: متاسفانه هم اکنون قلیان سراها به عنوان پاتوقی برای گذراندن وقت و به اصطلاح دور هم بودن و محلی برای قرارگذاشتن گروهی از جوانان ودختر وپسر شده است.

وی اضافه کرد: این واحدهای صنفی زیرپوشش چایخانه وسنت سرا وقهوه خانه به محلی برای استعمال مواد دخانی و پاتوقی برای تبادل افکار بزهکاران برای ارتکاب جرائم تبدیل شده است.

فرمانده انتظامی آمل تصریح کرد: در شرایطی که بحث استعمال قلیان و رواج آن در بین دختران جوان، نقل محافل ورسانه های مختلف شده و وزارت بهداشت ودرمان و نیروی انتظامی نسبت به عواقب شکل گیری آمارهایی درباره استعمال دخانیات به ویژه قلیان در میان این قشر ازجامعه هشدار می دهند، اما موضوع مهمی به نام ˈ خود تخریبی در کافی شاپ ها، کافی نت ها ، قلیان سراها ˈ و برخی مراکز تفریحی که با مواد دخانی سروکار دارند، متاسفانه از نگاه متولیان امور جوانان مغفول مانده و به تدریج در حال دود کردن اعتقادهای جوانان ودر حقیقت سوزاندن ریشه اخلاق در جوانان است.

سرهنگ پهلوان تاکید کرد: پلیس آمل اجرای طرح عملیاتی برخورد پلیس با عرضه کنندگان مواد دخانی قهوه خانه ها و کافه های سنتی را در راستای افزایش ضریب سلامتی جوانان وامنیت اجتماعی شهرستان با هماهنگی مقام های قضایی در دستور کار جدی خود خواهد داشت.ک/3

7327/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.