دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۱۴

مهندس فرهاد امندی روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح های اقتصاد مقاومتی با هدف تامین شرایط و فعال سازی…

مهندس فرهاد امندی روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح های اقتصاد مقاومتی با هدف تامین شرایط و فعال سازی همه امکانات و منابع مالی و سرمایه های انسانی برای توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت های اقتصادی انجام می شود.

وی تامین امنیت غذا و درمان، ایجاد ذخایر راهبردی با تاکید بر افزایش کمی و کیفی تولید، مدیریت مصرف با تاکید بر اجرای سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی همراه با برنامه ریزی برای ارتقا کیفیت و رقابت پذیری در تولید رااز دیگر اهداف این طرح بیان کرد.

امندی تصریح کرد: 70 میلیارد ریال برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی از طریق پرداخت وام به مجریان این طرح ها در استان زنجان اختصاص یافته است.

مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: این طرح ها در زمینه های پرورش ماهی، زنبورعسل، قارچ، ورمی کمپوست، بوقلمون، مرغ، زعفران، صنایع تبدیلی و طرح های گلخانه ای اجرا می شود.

امندی تاکید کرد: متناسب با نوع طرح، میزان وام پرداختی به مجریان طرح های ذکر شده از سقف 100 میلیون ریال تا 300 میلیون ریال متغییر است.

وی بااشاره به طرح های خود اشتغالی افزود: این طرح ها نیز در زمینه های فرش بافی، خیاطی، صنایع دستی و سایر مشاغل خانگی است.

امندی میزان پرداخت وام به این طرح ها را از 100 میلیون ریال تا 200 میلیون ریال ذکر کرد.

وی ادامه داد: برای طرح های خود اشتغالی در این استان، 30 میلیارد ریال تخصیص یافته که به صورت وام در اختیار مجریان قرار می گیرد.

مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: 282 نفر از مجریان طرح های مشاغل خانگی جهت دریافت وام به بانک معرفی شده اند.

امندی با بیان اینکه مجریان طرح های اقتصاد مقاومتی و طرح های مشاغل خانگی از آموزشهای لازم برخوردار می شوند اظهارکرد: بر اساس تفاهم نامه انجام شده با اداره کل فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی استان زنجان، این مجریان از آموزش های کارشناسان این ادرات بهره مند شده و طرح های خود را اجرا می کنند.

7325/596

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *