یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، صدیف بدری بعد از ظهر شنبه در آئین کلنگ زنی پل روگذر تقاطع خیابان داروپخش با اتوبان کمربندی بسیج…

به گزارش خبرنگار مهر، صدیف بدری بعد از ظهر شنبه در آئین کلنگ زنی پل روگذر تقاطع خیابان داروپخش با اتوبان کمربندی بسیج اردبیل افزود: امروز در سایه حمایت ها شاهد هستیم پروژه های عمرانی شهرداری اردبیل در حوزه های مختلف بهسازی معابر، آسفالت و توسعه فضای سبز در اقصی نقاط شهر اجرا می شود بطوریکه شهر به یک کارگاه عمرانی بزرگ تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر 100 هزار تن آسفالت در کارخانه آسفالت شهرداری تولید و در معابر مناطق مختلف شهر پخش شده است، ادامه داد: نهضت آسفالت ریزی شهرداری همچنان تداوم خواهد داشت.

شهردار اردبیل اجرای جدول و بهسازی را پیش نیاز و زیرساخت اصلی آسفالت معابر بیان کرد و یادآور شد: در این خصوص مجموعه شهرداری حساسیت و دقت لازم را دارند تا نقصی احتمالی در اجرای کار منجر به دوباره کاری نشود.

وی با اشاره به پیش بینی توسعه بیش از 25 هکتاری فضای سبز شهر اردبیل تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون همه این پیش بینی ها تحقق یافته و تمامی پروژه های توسعه فضای سبز به خصوص در مناطق کم برخوردار شهر عملیاتی شده است.

بدری تاکید کرد: علاوه براین امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه کلان ترافیکی با نام تقاطع غیرهمسطح یا همان پل روگذر داروپخش در این محل هستیم تا اجرای یک تقاطع غیرهمسطح روگذر با ویژگی ها و معماری بسیار مناسب در این منطقه کم برخوردار از شهرمان را شاهد باشیم.

وی طول پل داروپخش را با احتساب رمپ ها 380 متر و عرض هر یک از باندهای رفت و برگشت آن را 16 متر بیان و عنوان کرد: یک لوپ دوربرگردان نیز در محدوده این تقاطع غیرهمسطح پیش بینی شده است و در مجموع این پل با دو باند رفت و برگشت جداگانه دارای 4 خط ماشین رو خواهد بود.

بدری ادامه داد: هزینه اولیه و مبلغ قرار داد احداث پل روگذر داروپخش بالغ بر 110 میلیارد ریال بوده و با در نظر داشتن هزینه های تعدیلی بعد از اجرا پیش بینی می شود رقم اعتبار هزینه شده برای ساخت این پل به حدود 115 میلیارد ریال برسد.

به گفته وی این پروژه به صورت بتن آرمه و در بعضی قسمت ها نیز با استفاده از کابل های پیش تنیده ساخته خواهد شد.

شهردار اردبیل همچنین در خصوص تاخیر در اجرای پل روگذر ایستگاه سرعین اردبیل متذکر شد: تغییرات انجام گرفته در نقشه طرح پل ایستگاه سرعین و حجم سنگین اجرایی و ریالی دلیل اصلی تأخیر پیش آمده در آغاز عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح ایستگاه سرعین – میدان قدس است.

وی باراز امیدواری کرد که با تکمیل و آماده شدن نقشه های اجرایی در دو ماه آینده شاهد آغاز رسمی عملیات اجرایی این طرح عمرانی عظیم در شهرمان باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل نیز در این مراسم طول 380 متری، مساحت 4700 متر مربعی، 10 هزار متر مکعب بتن درجا، 1500 تن میلگرد مصرفی و 1500 متر مکعب بتن پیش ساخته برای تیرها را ازجمله مشخصات فنی این پروژه عنوان کرد.

علیرضا سلیمانی گفت: پل روگذر داروپخش با تعبیه 12 دهانه که شامل دو دهانه کناری 21 متری، چهار دهانه وسطی 32 متری و شش دهانه 22 متری می باشد، احداث خواهد شد.

رئیس کمیسیون فنی، عمرانی شورای شهر اردبیل همچنین در خصوص شکل و نوع پایه ستون های پل روگذر داروپخش افزود: هر باند رفت و برگشت به صورت تک پایه بوده و پایه های این پل نیز به صورت بال کبوتری که ظرافت و زیبایی بیشتری نسبت به پایه های معمولی استوانه ای شکل دارد، اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.