پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، سید عیسی مهدوی ظهر پنجشنبه در سومین نشست کمیته برنامه ریزی امسال شهرستان رشت با گرامیداشت دهه ولایت و…

به گزارش خبرنگار مهر، سید عیسی مهدوی ظهر پنجشنبه در سومین نشست کمیته برنامه ریزی امسال شهرستان رشت با گرامیداشت دهه ولایت و تسلیت به مناسبت درگذشت پدر شهیدان تامینی افزود: از محل تملک دارایی های این شهرستان امسال 19 میلیارد و 770 میلیون و 400 هزار تومان به 313 پروژه شهرستان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه مجموع اعتبارات امسال 30 درصد کاهش داشته اما از نظر تخصیصی نسبت به 18 درصد سال گذشته به میزان بیشتری جذب شده است، اظهار داشت: از محل دو درصد اعتبارات نفت و گاز دو میلیارد و 531 میلیون و 300 هزار تومان در 51 پروژه هزینه می شود که از تخصیص مناسبی برخوردار بوده است.

فرماندار شهرستان رشت ادامه داد: اکثر پروژه های این شهرستان نیمه تمام بوده و پروژه های جدید نیز کمتر 10 درصد پروژه ها را شامل می شود بر این اساس انجام فعالیت های اجرایی برای افتتاح هرچه سریعتر  پروژه های نیمه تمام نقطه عطفی در خدمات رسانی به مردم به شمار می رود.

وی همچنین گفت: در جلسه نخست کمیته برنامه ریزی طی سال جاری 19 میلیارد و 800 میلیون تومان برای 313 پروژه توزیع شده و در جلسه دوم نیز از دو درصد نفت و گاز دو و نیم میلیارد تومان برای 49 پروژه به دستگاه های اجرایی شهرستان رشت ابلاغ شده است.

مهدوی افزود: از محل اعتبارات تبصره 22 ماده 180 قانون برنامه بودجه امسال 47 درصد از سهم گیلان و 42 درصد ازسهم شهرستان رشت یعنی 10 میلیارد و 300 میلیون تومان برای 58 پروژه ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبار در گیلان طی شش ماهه نخست امسال از دو منبع دو درصد نفت و گاز و اعتبارات استانی 50 درصد بوده است، اظهار داشت: به طور میانگین بین 41 تا 55 درصد از این اعتبارات به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر اینکه برای حوادث خاص آب آشامیدنی روستایی امسال اعتبار درنظر گرفته شده است، ادامه داد: در آینده ای نزدیک سهم این شهرستان از اعتبارات مورد نظر که در حال توزیع بوده مشخص خواهد شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست از اغاز عملیات اجرایی جاده سنگر به کوچصفهان با 17 میلیارد تومان اعتبار آغاز می شود، گفت: علاوه بر این اجرای دو جاده دیگر در بخش های شهرستان رشت در آینده ای نزدیک آغاز خواهد شد.

غلامعلی جعفرزاده اظهار داشت: بر این اساس امسال عملیات اجرایی جاده مرگ سنگر به کوچصفهان با موافقت وزیر راه و شهرسازی آغاز می شود و در بودجه سال آینده نیز اعتباری برای دو جاده دیگر بخش های شهرستان رشت در نظر گرفته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.