یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا قاسمی پیش از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود در…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا قاسمی پیش از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود در خصوص اقدامات انجام شده یک ماهه در حوزه دام و طیور این شهرستان گفت: صدور چهار مجوز بهسازی و نوسازی واحد های دامی، صدور سه پروانه کوچک روستایی، انجام 725 مورد تلقیح مصنوعی گاو با مشارکت بخش خصوصی و اجرای طرح رکورد گیری شیر از 13 گله با 823 نمونه از مهمترین اقدامات در این حوزه بوده است.

وی بیان کرد: همچنین بررسی و تائید سوخت 76 بهره بردار، واگذاری 157 هکتار اراضی از محل کمیسیون 31 و 32 و برگزاری دوره های آموزشی  ویژه دامپزشکی و زراعت گندم به حجم 129 نفر روز از دیگر اقدامات مدیریت در طول یک ماه بوده است.

2 هزار تن فرآورده دام و طیور در آرادان  تولید شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان نیز در نشستی از تولید دو هزار و 50 تن انواع فرآورده های دامی طی یک ماه در واحدهای دام و طیور این شهرستان خبر داد و گفت: در این مدت، 628 تن شیر، گوشت قرمز 512، گوشت سفید 420 و 490 تن تخم مرغ صنعتی و بومی در شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شد.

مراد خادم افزود: در طول یک ماه در حوزه دام و طیور سه پروانه بهره برداری، دو جواز تاسیس صادر شد و سه پروانه بهره برداری و یک جواز تاسیس نیز تمدید شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آرادان در خاتمه بیان کرد: همچنین توزیع یک هزار و 200کیلو گرم بذور اصلاح شده و 85 تن انواع کود های شیمیایی، مبارزه با آفات یونجه، موش صحرایی، آفات پسته و گیاهان زراعی در سطح بیش از 500 هکتار از دیگر اقدامات مدیریت در طول یک ماه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.