چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۶:۳۸

به گزارش ایرنا، ˈ فریدون بلغاریˈ روز چهارشنبه در آیین معارفه سرپرست اداره کل استاندارد لرستان افزود: در راستای کنترل کالاهای عرضه شده…

به گزارش ایرنا، ˈ فریدون بلغاریˈ روز چهارشنبه در آیین معارفه سرپرست اداره کل استاندارد لرستان افزود: در راستای کنترل کالاهای عرضه شده در بازار، پارسال 43 هزار نمونه کالا در کشور خریداری و آزمایش شد.

وی اظهار کرد: در این زمینه و برای ارایه محصولات با کیفیت در عرصه رقابت در بازار بین الملل، محصولات بی کیفیت به مراجع قضایی ارجاع، و برخورد حقوقی خواهد شد.

وی با اشاره به تنوع فعالیت سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور گفت:عزت و شرف کشور درگرو تولید با کیفیت به منظور ایجاد نگاه مثبت نسبت به تولیدات داخلی است.

بلغاری با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی، افزود: در بند 24 سیست های اقتصاد مقاومتی، افزایش پوشش استانداردها برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آنها مورد تاکید است.

وی گفت: سازمان استاندارد در راستای اجرای منویات رهبری، توسعه استانداردها و افزایش گواهینامه های استاندارد بین المللی تلاش می کند.

وی اظهارکرد:افزایش آگاهی عمومی نسبت به فرهنگ استاندارد باید افزایش ، و کنترل کیفی فراورده های داخلی در مراکز تولیدی و عرضه مورد بازرسی جدی قرار گیرد.

قائم مقام سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور در امور استان ها گفت: در راستای کنترل و بازرسی بازار لرستان به منظور ارایه محصولات با کیفیت در بازار،پارسال هشت هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی به این استان اعتبار داده شده است.

در این آیین با حکم رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ، ˈمرضیه قنبریانˈ به عنوان مدیرکل این سازمان در لرستان منصوب و از مدیرکل سابق این اداره کل قدردانی شد.

7274/630/ 640

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.