سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر مرادی حقیقی پیش از ظهر سه شنبه در اولین جلسه کمیسیون طرح های غیر کشاورزی استان سمنان طی…

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر مرادی حقیقی پیش از ظهر سه شنبه در اولین جلسه کمیسیون طرح های غیر کشاورزی استان سمنان طی سالجاری در محل سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به بررسی و تصمیم گیری پیرامون تعداد 24 فقره پرونده در دبیرخانه کمیسیون طرح های غیرکشاورزی استان افزود: با واگذاری اراضی ملی و مورد درخواست صاحبان 9 فقره پرونده در سطح یک میلیون و 346 هزار و 500 متر مربع موافقت شد.

وی یادآوری شد: با نظر اعضای کمیسیون برای سایر پرونده ها تصمیماتی از قبیل تعیین میزان اجاره، تمدید قرارداد اجاره، بررسی و ارزیابی اتخاذ شد.

اجراي 10 هکتار سيستم هاي نوين آبياري در مهدیشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهدیشهر نیز در این نشست از اجرای چهار طرح سیستم های نوین آبیاری در سطح 10 هکتار از باغ های حوزه شهرستان خبر داد و گفت: این طرح ها غالبا پیشرفت 80 درصدی دارند.

پرویز میرآخورلو گفت: برای این طرح ها علاوه بر مشارکت بهره برداران، از محل اعتبارات بلاعوض ملی توسعه روش های نوین آبیاری نیز بیش از 500 میلیون ریال هزینه خواهد شد.

وی همچنین از احداث یک باب استخر ذخیره آب کشاورزی به حجم 420 متر مکعب در روستای خرند با تخصیص 300 میلیون ریال اعتبار بلاعوض دولتی خبر داد که در حال اجراست.

اجرای عملیات تجهیز و نوسازی پنج هکتار اراضی کشاورزی در مهدیشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهدیشهر افزود: عملیات تجهیز و نوسازی اراضی (تسطیح نسبی) نیز در سطح پنج هکتار با پیشرفت 85 درصدی و تخصیص 60 میلیون ریال اعتبار بلاعوض دولتی از دیگر طرح های آب و خاک بوده که در حال اتمام است.

میراخورلو بیان کرد: پروژه مرمت و شن ریزی جاده دسترسی به روستای آرتد  و چه سر به طول 1.6 کیلومتر با 120 میلیون ریال اعتبار دولتی و بدون اخذ خودیاری نیز به اتمام رسیده است.

وی افزود: معرفی صاحبان 23 پرونده متقاضی تسهیلات از منابع داخلی به بانک، اقدام برای تشکیل و صدور 32 پروانه کوچک روستایی، جذب اعتبار هفت پروژه مرمت و احداث آبشخور، جذب 210 میلیون ریال اعتبار توسعه و ترویج آبزی پروری و بهسازی دامداری های کوچک روستایی، برگزاری دو کلاس آموزشی تغذیه و مراقبت از باغ های فولاد محله و مبارزه با آفات، برگزاری کارگاه آموزشی مبارزه با کرم گلوگاه انار، نظارت بر 53 مورد طرح های واگذاری در حوزه امور اراضی از دیگر اقدامات یک ماهه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.