سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، سالار عرفانی نسب ظهر امروز در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ ساز در کردستان اظهار داشت: مجموع تعهدات خیرین داخل…

به گزارش خبرنگار مهر، سالار عرفانی نسب ظهر امروز در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ ساز در کردستان اظهار داشت: مجموع تعهدات خیرین داخل و خارج استان کردستان در جشنواره‌ های خیرین مدرسه‌ساز در سال‌ جاری نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

وی افزود: ساخت 100 کلاس درس در قالب 24 مدرسه، اهدای 52 هزار مترمربع زمین مرغوب برای ساخت مدرسه و سه میلیارد و 800 میلیون تومان کمک نقدی خروجی برگزاری جشنواره‌ های خیرین مدرسه ‌ساز استان در سال‌ جاری بوده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان بیان کرد: در این جشنواره ها در مجموع خیرین شهرستانی 38 میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز مدارس تعهد کردند.

عرفانی نسب یادآور شد: نهضت مدرسه سازی که سال هاست در استان شروع شده است زمینه ساز حرکات بزرگی در راستای رفع محرومیت های آموزشی در این منطقه شده و مدارس زیادی توسط خیرین احداث شده است.

150 پروژه نیمه تمام آموزشی در کردستان نیازمند همت خیرین

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعيت پروژه هاي نيمه تمام آموزشي در استان كردستان ادامه داد: 150 پروژه نیمه تمام آموزشی در استان وجود دارد و نیازمند حمایت خیرین مدرسه ساز است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: همت خیرین در کنار اعتبارات دولتی در راستای تکمیل این طرح ها می تواند تحولی عظیم را در راستای آموزش استان ایجاد کند.

عرفانی نسب اظهار داشت: واگذاری طرح های نیمه تمام به خیرین مدرسه ساز و نام گذاری این طرح ها به نام خیرین در صورت تکمیل رویکرد اصلی آموزش و پرورش در سال جاری است.

وی افزود: در طول چند سال اخیر با آغاز نهضت مدرسه‌ سازی در سطح استان کردستان حرکات بسیار خوبی در بحث احداث مدارس آغاز شده است و مدارس زیادی از این منابع در استان ساخته شده و یا در حال ساخت است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان بیان کرد: امروزه در کنار خیرین داخل و خارج از استان خیرینی در کشورهای دیگر نیز در امر مدرسه ‌ساز در استان ورود پیدا کرده‌اند که می ‌تواند ظرفیت ارزشمندی برای تحقق اهداف در این حوزه باشد.

عرفانی نسب خود یادآور شد: اتمام پروژه ‌های نیمه تمام مهم ‌ترین اولویت آموزش و پرورش استان کردستان در سال‌ جاری است که تحقق این مهم نیازمند اعتبارات ویژه است.

وی در پايان سخنان خود گفت: انتظار می رود با مشارکت خیرین مدرسه‌ ساز شاهد اتمام و بهره‌ برداری از این پروژه‌ های نیمه ‌تمام در استان و بهره‌ برداری از آنها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.