یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۶

ˈاسماعیل غنی یانˈ روز یکشنبه در حاشیه نشست شورای خیرین سلامت ایرانشهر در جنوب استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با…

ˈاسماعیل غنی یانˈ روز یکشنبه در حاشیه نشست شورای خیرین سلامت ایرانشهر در جنوب استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: مجمع خیرین سلامت با هدف ساماندهی فعالیتهای افراد نیکوکار در حوزه سلامت و کمک به آموزش و توسعه زیرساختهای بهداشتی و درمانی از پنج سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی گفت: مجمع خیرین سلامت تشکلی مستقل و غیردولتی است و به هیچ گروه و جناحی وابسته نیست و از سوی خیران کشور اداره می شود.

معاون مجمع خیرین سلامت همچنین اظهارداشت: با انتخاب اعضا هیات مدیره شورای خیرین سلامت حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، این شورا از امروز آغاز بکار کرد.

وی افزود: شورای خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به عنوان یکصد و هفتادمین شعبه خیرین سلامت در کشور فعال شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نیز در نشست انتخاب اعضای هیات مدیره این شورا کمبود تختهای بستری در بیمارستانهای ایرانشهر را یکی از عمده مشکلات مردم این شهرستان عنوان کرد.

دکتر ˈرضا ضاربانˈ افزود: ایرانشهر در مرکز بلوچستان واقع شده و به شش شهرستان اطراف خود خدمات درمانی ارائه می دهد ولی امکانات موجود پاسخگو نیست.

وی با بیان اینکه بیش از 50 سال از عمر بیمارستان خاتم الانبیا ایرانشهر می گذرد از خیران سلامت در کشور اقدام برای ساخت بیمارستان جدید را در این شهر درخواست کرد.

او همچنین با اشاره به گسترش بیماری تالاسمی در این شهرستان گفت: دولت سالانه افزون بر 65 میلیارد ریال برای بیماران تالاسمی درایرانشهر هزینه می کند که این خود یک معضل اجتماعی بسیار بزرگ شده است.

شهرستانهای ایرانشهر، دلگان، سرباز و نیکشهر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارند.

ایرانشهر در فاصله 340 کیلومتری جنوب زاهدان واقع است.ک/3

7314/7437/653

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *