پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا قلندری عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح سه واحد مسکن مددجویان در بابل گفت: هدف سازمان بهزیستی هدایت معلول…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا قلندری عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح سه واحد مسکن مددجویان در بابل گفت: هدف سازمان بهزیستی هدایت معلول به سمت جامعه است و باید جامعه معلول را بپذیرد و به جامعه برگردد.

قلندری افزود: این وظیفه متولیان امر است تا بسترهای لازم را برای ورود معلول به جامعه فراهم کرده و امکانات لازم را در خصوص زیرساخت ها مهیا کنند.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین برنامه سازمان بهزیستی توانمند سازی معلولان است، بیان داشت: وام های کم بهره و تمام امکانات مورد نیازدر اختیار افرادی که حاضربه توانمندسازی معلولان کنند قرار خواهد گرفت ضمن اینکه بیمه معلولان را سازمان بهزیستی به عهده می‌گیرد.

اجرای طرح استاد شاگردی در مازندران

این مسئول از اجرا طرح استاد و شاگردی در جامعه در راستای توانمند سازی معلولان خبر داد و گفت : این طرح که به آموزش معلولان فراخور توان آنها می پردازد در برخی از شهرهای مازندران اجرا شده است، در این طرح سازمان بهزیستی مازندران پول در اختیار تعدادی ازواحدهای تولیدی قرار می‌دهد تا اقدام به توانمند سازی معلولان کنند.

قلندری خاطر نشان کرد: مهم‌ترین برنامه دولت تدبیر و امید افزایش NGO وبهره مندی از ظرفیت خیران است.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه خیران باید از نزدیک شاهد خروجی اقدامات خیرخواهانه خود باشند اظهار داشت: این یک ضرورت است که خیران باید از نتایج اقدامات خیرخواهانه خود با خبر باشند لذا حضور خیران در افتتاحیه‌ها و دیدن شادی نیازمندانی که با کمک آنها به آرامش خاطر رسیدن امری ضروری است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *