یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۶

رئیس انجمن بتن لرستان بر این باور است که خیلی از ساخت ‎و سازها فاقد استانداردهای لازم هستند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

رئیس انجمن بتن لرستان بر این باور است که خیلی از ساخت ‎و سازها فاقد استانداردهای لازم هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، احمد مرادپور در جمع خبرنگاران گفت: استانداردسازی برخی از مصالح سال 86 اجباری شد که متأسفانه این کار اجرا نمی‎شود و با اینکه آیین‎نامه هم تدوین شده اما بازهم صورت نمی‎گیرد.

وی یادآور شد: از 20 درصد انرژی کشور که صرف صنعت می‎شود، 25 درصد برای مصالح ساختمانی مصرف می‎شود.

مرادپور تأکید کرد: نمی‎دانم دستگاه‎های مسئول چگونه ساختمان‎ها را تأیید می‎کنند، در حالی که بعد از 20 سال خراب می‎شوند.

رئیس انجمن بتن لرستان با اشاره به مصالح بی‎کیفیت که در برخی ساختمان‎ها به کار می‎رود، تصریح کرد: اگر زلزله پنج ریشتری رخ بدهد بسیاری از ساختمان‎ها خراب خواهند شد و ساختمان‎های برخی دستگاه‎های دولتی نیز در این ردیف قرار می‎گیرند.

وی ادامه داد: با شرایطی که وجود دارد من هشدار می‎دهم و اعلام خطر می‎کنم و مهندسان، شهرداری، نظام مهندسی و… باید توجه بیشتری به ساخت و سازها داشته باشند. برای رهایی از این هشدار باید سبک، مقاوم و هوشمند ساختمان بسازیم.

مرادپور با بیان اینکه هیچ ساختمان غیرمجازی احداث نمی‎شود مگر اینکه با مسئولی هماهنگ شده باشد، اضافه کرد: بنده چند پیشنهاد دارم، شرط شهرداری برای دادن پایان کار استفاده از مصالح استاندارد باشد و اینکه استفاده از این مصالح به قانون تبدیل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *