یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، حمدالله حسن‌زاده عصر شنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان افزود: پیشگیری از وقوع جرم به دو…

به گزارش خبرنگار مهر، حمدالله حسن‌زاده عصر شنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان افزود: پیشگیری از وقوع جرم به دو دسته پیشگیری اولیه و ثانویه تقسیم‌بندی می‌شود.

وی اظهار داشت: پیشگیری اولیه پیشگیری فرهنگی و اجتماعی است و 70 درصد پیشگیری‌ها در این حوزه اتفاق می افتد و در این راستا در این حوزه اکثر دستگاههای اجتماعی و فرهنگی فعالیت دارند بنابراین این دستگاهها در تغییر نگرش مردم بسیار تاثیر گذار هستند و می توانند جلوی بسیاری از آسیبهای اجتماعی را بگیرند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه آخرین مرحله از پیشگیری، پیشگیری قضایی است گفت: این مرحله زمانی است که جرم اتفاق می‌افتد و ما باید کارهایی را در دستور کار قرار دهیم که مجرم دوباره مرتکب جرم نشود.

حسن زاده تاکید کرد: متاسفانه بعضی از مجرمین برای چندین بار وارد زندان می شوند و این امر بیانگر این است که در زندان ها آموزش ها دینی و فرهنگی خوب نبوده است. 

وی افزود: متاسفانه دادگستری زنجان در امر آموزش زندانیان موفق نبوده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: سرقت، جرایم خشن، و ضرب و جرح بیشترین فراوانی آمار جرائم در استان را به خود اختصاص داده که در راستای کاهش این جرایم هر کدام از دستگاههای 20 گانه عضو شورای قضایی در استان می توانند موثر باشند. 

حسن زاده یاد آورشد: دادگستری باید آخرین ایستگاه باشد و مشاوره فرهنگ سازی شود.

وی افزود: اگر در جامعه مشاوره فرهنگ سازی و ترویج و توسعه یابد جلوی بسیاری از آسیبهای اجتماعی در جامعه گرفته می شود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.