چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۱

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمسعود میریان مسئول کمیته فنی سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در ارائه…

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمسعود میریان مسئول کمیته فنی سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در ارائه گزارشی از جمع بندی فعالیتهای این کمیته در سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با بیان اینکه کمیته فنی به عنوان مهمترین کمیته مسابقات، امسال رکورد سال گذشته در جذب کشورهای شرکت کننده را جابجا کند، به طوری که 81 کشور امسال نماینده معرفی کردند و براساس ارزیابی های فنی صورت گرفته، 71 کشور در مسابقات شرکت کردند.

وی با بیان اینکه امسال از لحاظ سطح فنی رقابتها بسیار نزدیک و دقیق بود، افزود: در رشته حفظ از میان 49 شرکت کننده، 39 نفر با نمره بالای 90 به مرحله نیمه نهایی راه یافتند که نشان از سطح بالای رقابتهاست و در رشته قرائت نیز نتایج و نمرات بسیار نزدیک بود و در رقابت نهایی نیز نماینده ایران با اختلافی بسیار اندک رتبه نخست را به دست آورد.

میریان با اشاره به اینکه اعضای هیئت داروان امسال ترکیبی بی نظیر داشت، افزود: امسال ترکیب هیئت داوران با توجه به شرکت داوران از کشورهای مختلف بسیار خوب بود.

وی با اشاره به برنامه های جنبی این کمیته در ایام برگزاری مسابقات همانند؛ کارگاه های آموزشی، نمایشگاه قرآنی و محافل انس با قرآن تصریح کرد: امسال 25 هزار مربی و معلم قرآن در کارگاه های آموزشی سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم آموزش دیدند که در قالب 80 جلسه آموزشی برنامه ریزی شده بود.

میریان با بیان اینکه نمایشگاه قرآن امسال از لحاظ کمی و کیفی رشد مناسبی داشت، افزود: 50 اثر نفیس قرآنی بصورت زنده توسط هنرمندان در قالب تابلو های یادمان تولید شد که از ارزش بالایی برخوردار اند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.