یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۸

«علی کریمی» عصر شنبه در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : هدف…

«علی کریمی» عصر شنبه در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : هدف از تشکیل گروه های مختلف امر به معروف و نهی از منکر ایجاد فضای امن و ایمن در جامعه بوده که تدابیر لازم در این راستا اندیشیده شده است.

وی انجام فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را برای اصلاح رفتارهای فردی و اجتماعی بسیار مهم و خطیر خواند.

وی تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان با تشکیل گروه های گوناگون امر به معروف و نهی از منکر با هنجارشکنان اجتماعی، منکران روزه خواری و بد حجابی در قالب تذکر زبانی برخورد می شود.

کریمی افزود: این گروه ها از میان افراد متدین و با انگیزه هیات های مذهبی، شوراهای اصناف، اتحادیه ها و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر گزینش و ساماندهی شده و آموزش های لازم را نیز فرا گرفته اند.

جانشین دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر ایلام بیان کرد: گروه های امر به معروف و نهی از منکر به صورت پیاده، موتورسوار و سواره در معابر عمومی، بازار، بوستان ها و مکان های تفریحی به منظور برقراری امنیت اجتماعی و ارشاد افراد هنجار شکن فعالیت می کنند.

وی گفت: یکی دیگر از برنامه های ما انتشار اطلاعیه مشترک میان دبیرخانه ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر، دادستانی و نیروی انتظامی برای هشدار به هنجارشکنانی است که در صورت هتک حرمت ماه مبارک چون روزه خواری و بد حجابی با آنان برخورد می شود.

جانشین دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان ایلام تبلیغات محیطی با توجه به جلوه های دیداری و تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در اداره های سراسر استان را از دیگر فعالیت های ستاد در این ماه مبارک دانست.

وی ادامه داد: همچنین در اداره های استان مقرر شده که در ابتدای روز و پیش از آغاز به فعالیت قرآن تلاوت شود و نیز برگزاری نماز جماعت و کلاس های احکام در بین فریضه نماز از اهم برنامه های ستاد در اداره های استان است.

کریمی اضافه کرد: برگزاری چهار دوره یک تا دو ساعته کلاس اخلاق وی‍ژه مدیران دستگاه های اجرایی به صورت یک روز در هفته در مساجد جامع کل استان به روال سال های گذشته با استفاده از ائمه جمعه، جماعت و کارشناسان دینی و مذهبی از مهم ترین و شاخص ترین برنامه های ستاد در ماه مبارک رمضان است.

جانشین دبیر ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان ایلام از تشکیل مجمع نخبگان، کارگروه رسانه، نشست با مداحان و شعرای آیینی و ائمه جمعه و جماعت خبر داد.

کریمی افزود: تفاهم نامه ای با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به منظور تقویت باورهای دینی و اجرای کارهای فرهنگی در جامعه با استفاده از ابزار موثر و قدرتمند هنر در کنار بهره گیری از توان بالای هنرمندان استان منعقد شده است.

وی گفت: همچنین 10 هزار علاقه مند به یادگیری و آشنایی راه های موثر امر به معروف و نهی از منکر در استان به مدت 10 ساعت از سوی مربیان ماهر در طول سال جاری آموزش های لازم را فرا می گیرند.

وی ادامه داد: بر پایه توافق ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر کشور با وزارت آموزش و پرورش «طرح یادآوران» در طول سال تحصیلی در مدارس استان اجرا می شود که در قالب آن گروه های تذکر زبانی و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دانش آموزی در مدارس استان شکل می گیرد. ک/3

565

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.