جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۳

به گزارش ایرنا، محمد طاهری روز پنجشنبه در جلسه بررسی پروژه آب و فاضلاب شهری رفسنجان در محل فرمانداری این شهرستان افزود: پروژه…

به گزارش ایرنا، محمد طاهری روز پنجشنبه در جلسه بررسی پروژه آب و فاضلاب شهری رفسنجان در محل فرمانداری این شهرستان افزود: پروژه فاضلاب شهری رفسنجان باید با سرعت اجرا شود و برای مطالعات و طراحی این طرح عظیم پس از عقد تفاهم نامه بین آب و فاضلاب کرمان و شرکت ارتباط ایران، چهار تا شش ماه فرصت نیاز است.

وی با اشاره به اینکه از 10 سال قبل مطالعاتی برای این پروژه انجام شده است اضافه کرد: طبق این تفاهم نامه، شرکت مهندسی ارتباط ایران باید مطالعات در این زمینه را بروز و مدل مالی خود را ارایه کند.

وی انواع مدل های مالی در سطح کشور را مدل های بانک ها، صندوق توسعه ملی، آورده ها و سرمایه گذاری خارجی برشمرد و گفت: 20 درصد اعتبار مورد نیاز به عبارتی 500 میلیارد ریال توسط بخش سرمایه گذاری شرکت مهندسی ارتباط ایران و دو هزار میلیارد ریال دیگر نیز از صندوق توسعه ملی تامین می شود.

طاهری اضافه کرد: آب و فاضلاب کرمان نیز پس از بروز رسانی اطلاعات و مطالعات طرح، به اندازه یک ماه متعهد است تا تاییدیه و تصویب کشوری را تهیه و شروع به اجرای عملیات شوند.

وی گفت: با اجرای این پروژه مردم رفسنجان شاهد تحول و توسعه ای شگرف خواهند بود زیرا با توجه به کمبود و افت شدید منابع آبی در این منطقه، در حوزه صنعتی و کشاورزی حرکت بزرگی خواهد شد و نیاز کشاورزان و صنعتگران به آب برطرف می شود.

فرماندار رفسنجان نیز در این نشست گفت: پروژه آب و فاضلاب شهری رفسنجان یکی از مهمترین و ضروری ترین پروژه های شهرستان به شمار می آید که در راستای ساماندهی فاضلاب شهری، آب استحصالی از این پروژه صرف بخش صنعت و کشاورزی شهرستان می شود.

حمید ملانوری افزود: رفسنجان چندین سال متوالی دچار خشکسالی شده و نیاز است تا از این بحران خارج شود که با اجرای این طرح بخش عظیمی از مشکلات آب کشاورزی و صنعتی آن مرتفع می شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به وضعیت کمبود آب و خشکسالی در رفسنجان گفت: ارایه این طرح و اجرای آن راه برون رفت از این معضلات است.

حسین آذین تصریح کرد: انتقال آب بهشت آباد به رفسنجان باعث تامین بخشی از نیازهای آب مردم این شهرستان است ضمن اینکه با اجرای پروژه آب و فاضلاب نیز آب حوزه صنعت و کشاورزی این منطقه تامین و رونق و توسعه شهرستان را شاهد خواهیم بود.

عضو شورای شهر رفسنجان هم گفت: از همه نظر آمادگی داریم تا این پروژه هرچه سریعتر اجرایی و بخشی از مشکلات مردم رفع شود

علیرضا خادم الحسینی تصریح کرد: انجام این پروژه عظیم همکاری همه جانبه را می طلبد و امیدواریم با همکاری و همت ادارات مربوط این طرح نهایی شود و ارمغانی برای مردم رفسنجان باشد.

همچنین قرار شد تفاهم نامه بین شرکت آب و فاضلاب شهری کرمان و شرکت مهندسی ارتباط ایران طی چند روز آینده منعقد شود تا طبق این تفاهمنامه این پروژه در رفسنجان به مرحله اجرا درآید.ک/2

8154/2624

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *