سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ رسول صخراوی ˈ دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری جشن گلریزان در سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان افزود: پارسال…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ رسول صخراوی ˈ دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری جشن گلریزان در سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان افزود: پارسال با جمع آوری 115 میلیارد ریال کمک مردمی، 222 نفر از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی با اشاره به زندانی شدن 124 نفر در استان خوزستان بدلیل حوادث رانندگی و تصادفات اظهار کرد: بیشتر زندانیان جرایم غیرعمد بدلیل حوادث رانندگی و تصادفات وارد زندان شده اند.

مدیرکل ستاد دیه استان خوزستان افزود: از مجموع زندانیان جرایم غیرعمد در خوزستان، 82 نفر بدلیل صدور چک، 33 نفر بدلیل مهریه سنگین و 12 نفر بدلیل نفقه زندانی شده اند.

وی گفت: 70 میلیارد ریال برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد خوزستان نیاز است.

صخراوی به وجود 35 زندانی غیرعمد در شهرستان آبادان اشاره کرد و افزود: این زندانیان در انتظار کمک های نیکوکاران و خیران می باشند.

وی اظهار کرد: امید است با توجه به ظرفیت های موجود در آبادان و کمک های مردمی و دستگاه های اجرایی بتوانیم آمار زندانیان غیرعمد آبادان را به صفر برسانیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان نیز با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های شهرستان برای برگزاری هرچه بهتر جشن گلریزان گفت: دستگاه های اجرایی و شرکت ها باید برای برگزاری جشن گلریزان با ستاد دیه استان خوزستان و انجمن حمایت از زندانیان همکاری کنند.

ˈ عزیزا.. شهبازی ˈ افزود: متاسفانه برخی از مدیران دستگاه های اجرایی آبادان در نشست های مهم شهرستان شرکت نمی کنند که قطعا مراتب به مسوولان رده های بالاتر اعلام می شود.

وی گفت: مدیران و روسای ادارات شهرستان شخصا باید در نشست های مهم شهرستان حضور یابند و از فرستادن نماینده خودداری کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان از دادستان این شهرستان خواست با مدیران و افرادی که به بیت المال تعرض می کنند، برخورد کند.

رییس دادگستری آبادان نیز مشکل اصلی این شهرستان را نبودن حلقه اتصال مسوولان و خیران دانست و اظهار کرد: باید از ظرفیت خیران در آبادان به خوبی استفاده و آنها را در آیین ها و مراسم مختلف دعوت کرد.

ˈ نعمت ا.. بهروزی ˈ ارتباط نزدیک انجمن حمایت از زندانیان و خیران را ضروری خواند و افزود: متاسفانه بین دستگاه های اجرایی، خیران و بزرگان معنوی همگرایی وجود ندارد.

اعضای انجمن حمایت از زندانیان آبادان در این نشست به ارایه پیشنهادات و انتقادات و برنامه های آینده این انجمن پرداختند.ک/3

7103/7279

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.