شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی امین عصر شنبه در مراسم بدرقه کاروان زیارتی مشهد مقدس ویژه مسئولین هیئات مذهبی، مداحان…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی امین عصر شنبه در مراسم بدرقه کاروان زیارتی مشهد مقدس ویژه مسئولین هیئات مذهبی، مداحان و پیرغلامان اباعبدلله الحسین(ع) اظهار داشت: از سال گذشته که جلسه تجلیل از هیئات و مداحان برتر با همکاری شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و اعضای فعال در هیئات برگزار شد استاندار لرستان پیگیر بودند که یک سفر زیارتی به مشهد مقدس داشته باشیم.

وی ادامه داد: با علاقه و عشقی که نسبت به خاندان عصمت و طهارت و خادمان حسینی وجود داشت توانستیم به یاری خداوند این سفر را تدارک دهیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اشاره به اینکه از بین حدود دو هزار هیئت مذهبی استان حدود 260 نفر از فعالان را انتخاب کردیم افزود: این تعداد به همراه عوامل اجرایی طی دو روز شنبه و سه شنبه به مشهد مقدس اعزام می شوند که در آستانه ایام محرم و دهه اول با انگیزه و با روحیه معنوی وارد ایام محرم شویم.

وی در ادامه گفت: استان لرستان در بحث عزاداری های دهه اول محرم سرآمد استانهاست به طوریکه سال گذشته از طریق صدا و سیما یکی از مراکزی که عزاداری آن به طور غالب پخش می شد بود و توانست بسیاری از شبکه ها را به خود اختصاص دهد عزاداری استان لرستان بود.

حجت الاسلام مهدوی امین یادآور شد: عزاداری استان لرستان به عنوان پدیده عزاداری ها در سطح کشور مطرح است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با بیان اینکه امسال یکی از پیرغلامان لرستانی در مراسم تجلیل از پیرغلامان حضور پیدا کردند و از ایشان تجلیل شد افزود: این سفر به مشهد مقدس را به عنوان یک سفر آموزشی خواهیم داشت و در آنجا هم از حضور مسئولان استفاده خواهیم کرد که بتوانیم برنامه های متنوعی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *