سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ عبدالعزیز اورشمˈ سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابان زدایی با…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ عبدالعزیز اورشمˈ سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابان زدایی با اشاره به شعار امسال به نام ˈزمین به آیندگان تعلق داردˈ اظهار داشت: از مجموع 263 میلیارد ریال اعتباری که امسال به اداه کل منابع طبیعی استان خوزستان تعلق گرفته است 193 میلیارد ریال از منابع استانی و 70 میلیارد ریال از محل منابع ملی است.

وی گفت: از این میزان اعتبار 63 میلیارد ریال به عملیات بیابان زدایی در استان خوزستان اختصاص می یابد و این میزان اعتبارتا پایان امسال به این اداره کل پرداخت می شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان همچنین به طرح عملیات بیابان زدایی 200هزار هکتاری که در سفر دولت وقت در سال 87 به استان خوزستان مصوب شد اشاره کرد و گفت: این طرح توسط شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از سال 89 در استان خوزستان آغاز شده است.

اورشم بیان داشت: درقالب این طرح 12 هزار و 500 هکتار از اراضی بیابانی هدف بیابان زدایی شده است و مناطق نفت خیز جنوب تاکنون 383 میلیار ریال برای اجرای این طرح پرداخت کرده است.

وی با اشاره به کارهایی که توسط این اداره کل به منظور بیابان زدایی در استان انجام گرفته است بیان داشت: در سال گذشته شش بند خاکی تکمیل شد، عملیات آبخیزداری در سطح استان انجام گرفت، پنج هزار و 138 هکتار از جنگل ها و فضای سبز خوزستان مراقبت و نگهداری شد.

اورشم همچنین از بهبود و اصلاح یک هزار و 539 هکتار اراضی بیابانی و 333 هزار هکتار ساماندهی چرای دام خبرداد.

ک/2 7158/641

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.