سه شنبه، ۱۵ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۴

به گزارش خبرنگار مهر، نادر نسترین عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از طرح های مهمی که این اداره کل…

به گزارش خبرنگار مهر، نادر نسترین عصر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از طرح های مهمی که این اداره کل در دست اقدام دارد مربوط به طرح احیا بافت های با ارزش روستایی می شود که هم اکنون 27 روستا در این استان دارای بافت با ارزش روستایی هستند.

وی ادامه داد: از جمله این روستاها می توان به روستاهای زنوزق، سور، توته خانه و اوشتیبین اشاره کرد که مطالعه در خصوص بافت این روستاها همچنان ادامه دارد.

نسترین در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون یک هزار و 950 روستای بالای 20 خانوار در استان وجود دارد، گفت: از این تعداد برای یک هزار و 700 روستا طرح هادی تعریف شده که 87 درصد از این روستاها را شامل می شود که میانگین کشوری در این خصوص 74 است که می توان به این ترتیب شاهد بالا بودن میانگین استان در این خصوص باشیم.

وی افزود: در فاز اجرایی نیز این طرح در 600 روستا اجرا شده و یا در حال اجراست که در این خصوص نیز آذربایجان شرقی با پوشش 34 درصدی بالاتر از میانگین 32 درصدی کشور است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان همچنین در خصوص صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی بالای 20 خانوار و دارای شورای اسلامی استان نیز گفت: تاکنون حدود 192 هزار فقره سند صادر شده و اقداماتی نیز در شهرهای زیر25 هزار نفر در این زمینه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: از بابت ارزیابی کیفی نیز این استان در سال 91 ، دارای رتبه اول و در سال 92 نیز دارای رتبه چهارم کشوری بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.