دوشنبه، ۰۷ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۲

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: 27 شهر و 814 روستای استان کردستان از نعمت گاز برخوردارند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: 27 شهر و 814 روستای استان کردستان از نعمت گاز برخوردارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، «سیدامیر رضوی»، امروز(دوشنبه هفتم مهرماه) در گردهمایی دو روزه ارزیابی HSE صنعت گاز کشور، بمناسبت سالروز ایمنی و آتش نشانی در سنندج اظهار کرد: استان کردستان 28 هزار کیلومتر مساحت و بالغ بر یک میلیون و نیم نفر جمعیت دارد.

وی با اشاره به اینکه 27 شهر استان کردستان گازدار هستند، افزود: از 1703 روستای استان قریب به 814 روستا گازدار بوده و گازرسانی به 103 روستای دیگر استان نیز در دستور کار این اداره است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با بیان اینکه شرکت گاز در سال 79 تشکیل شد و در آن زمان فقط پنج شهر استان از نعمت گاز برخوردار بودند، در ادامه با اشاره به فعالیت 50 جایگاه CNG فعال در استان، خاطرنشان کرد:‌ 7352 کیلومتر شبکه‌ی گازی در استان کردستان وجود دارد.

به‌گفته‌ی رضوی، از این آمار 34 درصد شهری و 66 درصد روستایی است.

وی با اشاره به وجود 217 هزار انشعاب گاز در کردستان، تصریح کرد:‌ از این آمار 127 هزار آن شهری و 90 هزار روستایی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان همچنین با اشاره به وجود 389 هزار مشترک گاز در کردستان، 283 هزار آن را شهری و 106 هزار آن را روستایی برشمرد.

به‌گفته‌ی رضوی، 12 شهرک صنعتی در استان گازدار هستند و 1417 مشترک صنعتی و عمده در استان کردستان وجود دارد.

وی با عنوان اینکه شرکت گاز استان در سال‌های 89 و 90 به ترتیب در رتبه‌های چهارم و دوم جایگاه HSE شرکت ملی گاز ایران در کشور قرار داشت، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال‌های 91 و 92 مقام اول کشور را از آن خود کردیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان به ارائه گزارشی در ارتباط با فعالیت‌های شرکت گاز استان و کسب رتبه‌ی نخست جایگاه HSE کشور پرداخت و یادآور شد: 78 مانور برای تقویت و ارتقای پرسنل برگزار کردیم تا بتوانیم نقاط ضعف را شناسایی و موانع برطرف کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *