یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین اصغری ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی اظهارکرد: در این هفته 21 مسابقه…

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین اصغری ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی اظهارکرد: در این هفته 21 مسابقه ورزشی در سطح شهرستان برگزارمی شود.

 وی از برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی شهرستان بیرجند در سالن دو هزار و 500 نفری شهیدین قاسمی همزمان با 28مهر ماه خبر داد و افزود: اين جشن ساعت 18 و 30 دقیقه برگزار و هيات‌هاي ورزش باستاني، كاراته، ژيمناستيك و بازيهاي بومي محلي برنامه اجرا خواهند كرد.

وی با بیان اینکه نمایش رژه موتوری و خودرویی هیئت اتومبیلرانی نیز در خارج از محیط جشنواره اجرا می شود، عنوان کرد: اجرای برنامه های ورزشی ویژه کودکان نیز از دیگر برنامه های این جشنواره فرهنگی و ورزشی است.

 وی برگزاری مسابقات شطرنج، تيراندازي، طناب‌كشي، بومي محلي، فوتسال، پرتاب پنالتي بسكتبال، تنيس روي ميز، دارت، فوتسال کارکنان دولت، نجات غريق، مسابقات استانی تنیس روی میز و برگزاری مسابقات تکواندو را از جمله برنامه های ورزشی در این هفته ذکر کرد و بیان داشت: همچنین در این هفته غبار روبی مزار شهدا، دیدار مسئولان و روسای هیئت های ورزشی با خانواده های شهدای ورزشکار و دیدار با پیشکسوتان ورزش شهرستان انجام می شود.

اصغری با بیان اینکه آسیب شناسی مسابقات ورزشی در هفته تربیت بدنی امسال انجام می شود، تصریح کرد: تمامی گودهای باستانی شهرستان در طول این هفته اجرای برنامه خواهند داشت.

 درخشش 9 ورزشکار شهرستان در مسابقات ملی و آسیایی

 مدیر ورزش و جوانان شهرستان بیرجند با بیان اینکه 9 ورزشکار شهرستان بیرجند در شش ماهه نخست امسال در مسابقات ملی و آسیایی خوش درخشیده اند، گفت: حضور ورزشکاران شهرستان در اردوهای تیم ملی و درخشش آنها در مسابقات قهرمانی نسبت به سال گذشته پیشرفت زیادی داشته است.

 وی با بیان اینکه بانوان ورزشکار شهرستان موفق تر از آقایان بوده اند، تصریح کرد: امسال حمایت از ورزشکاران و هیئت های ورزشی شهرستان به طور مساوی در بخش بانوان و آقایان خواهد بود.

اصغری با اشاره به اینکه ورزشکاران شهرستان در نیمه نخست امسال 5 مدال نقره و طلا را کسب کرده اند، تصریح کرد: خانم نجمه خدمتی توانست در مسابقات قهرمانی تیر اندازی و همچنین بازی های آسیایی اینچئون دو مدال طلا را کسب کند.

 وی با بیان اینکه هفت نفر از ورزشکاران شهرستان نیز به اردوی تیم ملی دعوت شده اند، گفت: ورزشکارانی در رشته جودو، بسکتبال، والیبال و تیر اندازی و سه گانه به اردوی تیم ملی دعوت شده اند.

20 پروژه نیمه تمام ورزشی در شهرستان بیرجند

 وی از وجود 9 هزار و 991 ورزشکار سازمان یافته در شهرستان خبر داد و بیان داشت: از این تعداد هفت هزار و 493 نفر آقایان و دو هزار و 498 نفر خانم ها هستند.

مدیر ورزش و جوانان شهرستان بیرجند با بیان اینکه 40 هیئت ورزشی در سطح شهرستان فعال است، ادامه داد: 27 سال ورزشی در سطح شهرستان زیر نظر اداره ورزش و جوانان فعالیت می کند.

 وی از در دست اجرای بودن 20 پروژه ورزشی در سطح شهرستان خبر داد و بیان کرد: پروژه های زیر50 درصد پیشرفت فیزیکی به فروش خواهد رسید.

به گفته پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد با تخصیص اعتبارات توسط اداره ورزش و جوانان به اتمام خواهد رسید.

اصغری بیان داشت: هم اکنون 23 خانه ورزش روستایی نیز در سطح روستاهای شهرستان فعال است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.