یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۳

دکترˈفاطمه سمیعیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد زایمان طبیعی نسبت به مدت مشابه ماه قبل 30…

دکترˈفاطمه سمیعیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد زایمان طبیعی نسبت به مدت مشابه ماه قبل 30 درصد افزایش نشان می دهد.

وی اضافه کرد: زایمان طبیعی مزایای بسیاری برای مادران و فرزندان دارد و یکی از اهداف رایگان شدن این نوع زایمان در قالب طرح ملی تحول سلامت نیز ترویج آن است تا هرچه بیشتر از خطرات زایمان های سزارین که امروزه به تعداد زیادی در کشور انجام می شود، دور بمانیم.

سمیعی ادامه داد: افزایش تمایل زنان باردار به انجام زایمان طبیعی در این مدت خود نشان دهنده تاثیرات مثبت اجرای طرح تحول نظام سلامت و استقبال مردم از آن است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تعداد بیماران بستری که به دلایل مختلفی بجز زایمان طبیعی در این بیمارستان حضور یافتند 826 نفر بوده است که هزینه های پرداختی آنان برای بیمه شدگان روستایی پنج درصد و بیمه شدگان شهری 10 درصد بوده است.

رییس بیمارستان کوثر نداشتن آگاهی مادران را از عوامل اصلی انجام زایمان های سزارین عنوان کرد و افزود: اگر زنان باردار از عوارض زایمان های سزارینی که بطور بیهوده و به دلیل غیر علمی برای تولد فرزندشان انتخاب می کنند، آگاهی یابند، بلندترین گام در ترویج زایمان طبیعی در کشور برداشته خواهد شد.

طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در هفت بیمارستان دانشگاهی استان قزوین آغاز شده است.

7388/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.