چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، همایش معلمان تربیت بدنی با حضور  مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش…

به گزارش خبرنگار مهر، همایش معلمان تربیت بدنی با حضور  مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین استانی و شهری در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

سالار قاسمی در این مراسم با اشاره به رحلت عالم جلیل القدر آیت الله مهدوی کنی اظهارداشت: این عالم وارسته، انسانی صادق و انقلابی بود که در همه دوران انقلاب در دفاع  از ارزش های انقلاب اقدامات شایسته و بایسته ای را انجام داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین بیان کرد: معاون پرورشی، مشاور مدرسه و معلم تربیت بدنی سه ضلع مثلث طلایی مدرسه را تشکیل می دهند تا روح شادابی و نشاط در مدرسه حفظ شود.

وی با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب آرمانی و آرمانگرا است گفت: جامعه ای که بخواهد به آرمان واقعی خود برسد، باید جسمش و روحش سرزنده و شاداب و جوان باشد این امر مستلزم همکاری، هماهنگی و انسجام تمام دستگاه‌هاست؛ زیرا حوزه آموزش و پرورش منحصر به این اداره کل نیست، بلکه تمام دستگاه‌ها به نوعی متولی این امر هستند.

وی با اشاره به برنامه های آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در آموزش و پرورش استان سعی بر این است برنامه محور باشیم و بر مبنای برنامه حرکت کنیم لذا در حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت، 28 برنامه در حوزه تربیت بدنی، 15 برنامه در حوزه سلامت و 13 برنامه در حوزه مراقبت های اجتماعی تدوین شده است که به مرحله اجرا در خواهد آمد.

سالار قاسمی ادامه داد: از جمله برنامه های حوزه تربیت بدنی اجرای طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای است که با اجرای این طرح سعی بر این است تمام دانش آموزان در مدارس در زمینه ورزش فعال و پر جنب جوش باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از جمله اقدامات حوزه تربیت بدنی و سلامت را شامل افزایش 100 درصدی انجمن های ورزشی، جلسه با پیشکسوتان ورزش و تشکیل کمیته پیشکسوتان ورزشی، ایجاد4 کانون حرکات اصلاحی، اجرای مسابقات دانش آموزی، ایجاد 6 مدرسه تخصصی ورزشی، عقد تفاهم نامه با دستگاه های مختلف از جمله اداره کل ورزش و جوانان استان به منظور جلب مشارکت آنها و بهره مندی از ظرفیت های آنها برای اجرای با کیفیت و مطلوب برنامه های آموزش و پرورش اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.