پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۵:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری مدیر کل پدافند غیرعامل با نمایندگان رسانه های استان ظهر پنج شنبه در استانداری قزوین برگزار شد….

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری مدیر کل پدافند غیرعامل با نمایندگان رسانه های استان ظهر پنج شنبه در استانداری قزوین برگزار شد.

مجید افشار در این نشست اظهارداشت: رهبری معظم انقلاب در تاکید بر تحقق مناسب پدافند غیرعامل در کشور این مسئله را تشبیه به مصون سازی بدن در برابر آسیب ها کرده اند بدین معنا که پدافند غیر عامل می تواند کشور را در برابر آسیب ها و خطرات ریز و درشت مصون نگاه دارد.

وی ادامه داد: تبعات این مصون سازی کشور از یک طرف متوجه زیرساخت های حیاتی کشور و از طرفی نیز متوجه مردم خواهد بود.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری قزوین اظهار کرد: تهدیدات را در سه گروه مختلف دسته بندی کرده اند که تهدیدات نظامی و تهدیدات سایبری، بیولوژیکی و مغناطیسی دو گروه از این تهدیدات هستند.

وی افزود: نوع سوم این تهدیدات با نام “تهدیدات مردم محور” و یا “تهدیدات هوشمند”  شناخته می شود که محور اصلی در این برنامه مردم هستند.

افشار بیان کرد: دشمن در تهدیدات مردم محور در پی جدایی افکندن میان مردم و نظام است تا در نهایت نظام را از درون تضعیف کند که با در نظر گرفتن همین مقوله اهمیت بحث پدافند غیرعامل چند برابر می شود.

این مسئول گفت: امروزه جنگ ها تغییر شکل داده اند و در حیطه های اقتصادی و تکنولوژیکی در حال وقوع هستند با این حال نتایج و فرآیند این جنگ ها با جنگ ها سخت یکی است.

آموزش 1100 نفر از کارمندان دستگاه های اجرایی در رابطه با پدافند غیرعامل

افشار بیان کرد: در راستای تعمیق و ترویج توجه به مسئله پدافند غیرعامل از سال گذشته تاکنون یک هزار100 نفر از کارمندان دستگاه های اجرایی در این رابطه آموزش دیده اند.

وی بیان کرد: روز 8 آبان ماه از سوی رهبری با عنوان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است و به همین مناسب برنامه های متعددی توسط ستاد بزرگداشت هفته پدافندغیرعامل تدارک دیده شده است.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری قزوین ادامه داد: برگزاری صبح گاه مشترک با نیروی های انتظامی، نظامی و امدادی و نمایشگاه در حوزه پدافند غیرعامل، برگزاری همایش و رزمایش های متعدد در موضوعات مختلف بویژه برنامه ای که طی هفته جاری در روز چهارشنبه در رابطه با سیستم تلفن های هوشمند برگزار خواهد شد از جمله این برنامه ها هستند.

افشار افزود: مجموع برنامه هایی که در هفته پدافند غیرعامل برگزار خواهند شد در 28 عنوان می گنجد.

وی در رابطه با ضرورت معرفی پدافند غیرعامل به همه اقشار جامعه گفت: مسئولین کشور با کلیت  پدافندغیر عامل آشنایی دارند اما در این میان دغدغه ما آشناسازی مردم با این مقوله است.

مدیرکل پدافند غیرعامل ادامه داد: دستگاه های اجرایی و رسانه ها باید در کنار یکدیگر اطلاع رسانی و تلاش کنند تا با شناسایی تهدیدات در حوزه های فرهنگی، تکنولوژیکی و… پدافند غیرعامل در میان مردم و جامعه تعمیق ترویج و شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.