پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جعفر علیزاده عصر چهارشنبه در بازدید از بیمارستان رازی قائم شهر، به ساخت دو بیمارستان 217 تختخوابه چالوس…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جعفر علیزاده عصر چهارشنبه در بازدید از بیمارستان رازی قائم شهر، به ساخت دو بیمارستان 217 تختخوابه چالوس و آمل در مازندران اشاره کرد و افزود: از این دو بیمارستان، بیمارستان آمل به اتمام رسید و تحویل وزارت بهداشت و درمان داده شد.

وی با بیان اینکه در این بیمارستان علاوه بر بخش های تخصصی، چهار بخش تخصصی دیگر مثل بخش مراقبت های ویژه، تشخیصی، اورژانس و درمانگاه به آن اضافه شده است گفت: با توجه به این فضاها سالهای متمادی می توان به منطقه سرویس داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بیمارستان 220 تختخوابی آموزشی رازی یک بیمارستان ژنرال آموزشی است، گفت: هزینه بیمارستان ژنرال آموزشی حدود 30 درصد از بیمارستان های دیگر گران تر است.

وی با اشاره اینکه اعتبار ساخت بیمارستان آموزشی رازی سال گذشته بدلیل پروژه های مهر ماندگار صفر شد گفت: با تلاشهای صورت گرفته، در حال حاضر مطالبات پیمانکار پرداخت  شدو نیروها برای ادامه کار مستقر شدند و خوشبختانه پیشرفت خوبی در ساخت آن بوجود آمد.

رئیس سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و خصوصی کشور به بندهای تبصره 9 قانون بودجه اشاره و افزود: یک درصد از ارزش افزوده به بخش سلامت اختصاص یافت و از زمان اجرای طرح تاکنون اسکلت احداث بیمارستان به اتمام رسیده و تاکنون 33 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی به نگاه ویژه دولت به بخش درمان اشاره و اظهارداشت: با توجه به نگاه دولت و مجلس به این بخش، سهم اعتباری و یک درصد از مالیات ارزش افزوده را به این بخش ارائه دادند.

علیزاده با بیان اینکه با محقق شدن منابع مالی این پروژه در سال 94 به بهره برداری خواهد رسید، افزود: برای اتمام فاز 2 بیمارستان 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و این اعتبار بستگی به قیمت ها و ثبات بازار دارد.

رئیس سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و خصوصی از دیگر پروژه های این وزارتخانه بغیر از بیمارستان ها، ورزشگاه، ندامتگاه، مصلی تهران و حرم حضرت معصومه عنوان کرد، گفت: بیش از سه میلیون متر مربع ساختمان در سطح کشور در حال ساخت است.

علیزاده با بیان اینکه در بودجه سال جاری نگاه سیاست های حمایتی دولت در بخش درمان متجلی شده است، افزود: با تحقق 100 درصدی مالیات بر ارزش افزوده توسط مجلس تحول اساسی و چشمگیری ایجاد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.