پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی عصر چهارشنبه در وزرشگاه آیت الله طالقانی بروجرد با ابراز خرسندی از حضور در این شهرستان تصریح…

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آخوندی عصر چهارشنبه در وزرشگاه آیت الله طالقانی بروجرد با ابراز خرسندی از حضور در این شهرستان تصریح کرد: سلام گرم رئیس جمهور را به مردم بروجرد می رسانم و انشاءالله این نظام اسلامی بتواند آنچه را که در توان دارد در خدمت مردم باشد و انجام تکلیف کند.

وزیر راه وشهرسازی با تاکید بر اینکه یقین بدانید رئیس جمهور و دولت از هرگونه تلاشی فروگذار نخواهند بود بیان داشت: در شهرستان بروجرد در حوزه دین و ادب شخصیت هایی چون مرحوم آیت الله بروجردی ، مرحوم آیت اله نجفی بروجردی و افرادی چون مرحوم زرین کوب و شهیدی پرورش یافته اند و بر خود فرض می دانیم که مقام این عالمان و دانشمندان را ارج نهیم.

وی با یادآوری همکاری خود با سردار محمد بروجردی بیان داشت: در قرارگاه حمزه غرب کشور با سردار محمد بروجردی همکار بودم که امروز به یاد آن بزرگواری ها و لبان خندان وی در برخورد با سخت ترین مشکلات افتادم و علو درجات را برای وی آرزومندم.

وزیر راه وشهرسازی درادامه سخنانش با اشاره به اینکه کشور در شرایط سختی به سرمی برد گفت: بدخواهان و قدرتهای بزرگ عرصه را برای فعالیت های اقتصادی ما تنگ کرده اند که تدبیر این است که عرصه را فراخ و اقتصاد ایران را به اقتصاد جهانی متصل کنیم. این همان موضوعی است که مقام معظم رهبری در سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغ کردند.

وی افزود: براین اساس سیاستهای اقتصادی باید درون زا با تکیه بر توان داخلی و برون نگر با در نظر گرفتن افق جهانی و امکان صدور خدمات و دستیابی به بازارهای بین المللی باشد که با توجه به این موضوع، دولت تدبیر و امید کار را از صحنه بین المللی شروع کرد.

آخوندی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: بروجرد از لحاظ جغرافیایی در مسیر شمال به جنوب و شرق به غرب کشور است و دریک موقعیتی قرار دارد که از لحاظ مواصلاتی مطلوبیت دارد.

وی ادامه داد: بزرگراه اراک – به بروجرد در حال انجام است و امیدواریم امسال قسمت توره به اراک را به نتیجه برسانیم و مابقی آن تسریع شود.

آخوندی افزود: در سفر قبلی که به استان لرستان داشتم اجرای آزاد راه خرم آباد – اراک مطرح شد که از نزدیکی بروجرد عبور می کند که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شده است. همچنین خط آهن – درود به خرم آباد و ایجاد آنتن به بروجرد به معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری پیشنهاد شده است که امیدواریم با کمک نمایندگان اعتبار آن نهایی شود و در ادامه این خط ریلی به غرب کشور متصل می شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ساخت بیمارستان و ورزشگاه بروجرد را پیگیری می کنم بیان داشت: تمام مشکلات بروجرد را به رئیس جمهور و دولت منتقل خواهم کرد و مطمئنم که دراین شهر با توجه به بنیه علمی آن اگر شرکتهای دانش بنیان متکی بر جوانان و شورای توسعه استان با تاکید بر خلاقیت ایجاد شود می تواند راهگشا باشد و ما از این موضوع حمایت می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان لرستان از بیمارستان در حال ساخت بروجرد و آزاد راه اراک- خرم آباد بازدید کرد. در پایان این سفر در روز پنجشنبه 30 کیلومتر از جاده چهارخطه خرم آباد به کوهدشت با حضور وزیر راه وشهرسازی افتتاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.