جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۲

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈسید عیسی مهدویˈ عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رشت افزود: امسال با اهتمام و مدیریت صحیح تمامی…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈسید عیسی مهدویˈ عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رشت افزود: امسال با اهتمام و مدیریت صحیح تمامی مسوولان در زمینه آب کشاورزی توانستیم سالی پربرکت را برای کشاورزان داشته باشیم.

وی از به بار نشستن و دروی اولین خوشه های برنج در شهرستان رشت در سالجاری خبر داد .

وی با بیان این که بیش از هفت نوبت بندی آب انجام شده، گفت: 900 میلیون مترمکعب آب در اختیار کشاورزان قرار گرفت اما میزان مصرفی 960 میلیون مترمکعب است که باید سیاست های کاهش مصرفی آب را در پیش بگیریم.

مهدوی با اشاره به روز حجاب و عفاف در 21 تیرماه اظهار کرد: به مناسبت این روز و هفته حجاب و عفاف، کارهای فرهنگی و گردهمایی هایی در این شهرستان برگزار شد.

فرماندار رشت همچنین از افزایش پنج طرح سالم سازی دریا در این شهرستان خبر داد و گفت: 9 طرح در 22 کیلومتر سواحل این شهرستان در دست بهره برداری داریم که پس از ماه مبارک رمضان افتتاح می شوند.

وی با بیان این که تغییرات کیفی هم در خدمات به گردشگران افزایش یافته، اضافه کرد: همچنین 11 واحد مهمانپذیر و 30 آلاچیق و مکان های ورزشی جدید در این شهرستان راه اندازی می شود .

مهدوی با اشاره به تغییرات دو تن از معاونانش ، تغییرات را نشان دهنده ضعف مدیران ندانست و گفت: تغییرات یک جریان طبیعی و پویایی جدیدی است که در سر فصل های نظام مدیریتی ایجاد می شود.

مدیر آب مرکزی آب منطقه ای گیلان نیز با تشریح اقدامات این شرکت گفت: در سال آبی 92-93 ، 180 میلیون مترمکعب در مخزن سفیدرود داشتیم که با نزولات جوی و آبگیری سد آب موجود در سد سفید رود به یک میلیارد و 140 میلیون متر مکعب رسید.

ˈ کاویانپور آذرنگˈ افزود: با شرایط هفت روز وصل و چهار روز قطع آب با دبی معادل 195- 205 مترمکعب بر ثانیه آبیاری کشاورزی گیلان را شروع کردیم که در سی ام تیرماه به پایان می رسد.

وی اظهار کرد: حدود 960 میلیون مترمکعب آب در اختیاران کشاورزان قرار گرفت که از این مقدار 530 میلیون مترمکعب در شهرستان رشت و شش بخش تابعه اش مصرف شده است.

** 40 دستگاه کمباین برنج وارد کشاورزی شهرستان رشت می شود

مدیر جهاد کشاورزی رشت نیز از ورود حدود 40 دستگاه کمباین برنج به شهرستان خبر داد و گفت: پس از مدتی وقفه در حمایت از تولیدکنندگان، خط اعتباری ویژه ای برای مکانیزاسیون برنج در نظر گرفته شده و این تعداد دستگاه کمباین در آینده وارد شهرستان رشت می شود.

منصوری برداشت سریع و هزینه کمتر را از مزایای این دستگاه ها عنوان و اظهار کرد: بالغ بر شش و نیم میلیارد تومان اعتبار به شهرستان رشت اختصاص داده شده است.

وی شرایط جوی و اقلیمی مناسب و آبیاری به موقع را در کشت خوب امسال موثر خواند و افزود: بررسی ها نشان می دهد که عملکرد مطلوبی را امسال در سطح شهرستان رشت داشته ایم.

در خاتمه این جلسه، ˈمحمد مجد رحیم آبادیˈ به عنوان معاون برنامه ریزی و عمرانی و ˈعلی وارسته بهدانیˈ به عنوان معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت معرفی شدند.ک/2

7296/695

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *