شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که بیش از یک هفته از معرفی گزینه های ریاست دانشگاه تهران به فرجی دانا می گذرد،…

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که بیش از یک هفته از معرفی گزینه های ریاست دانشگاه تهران به فرجی دانا می گذرد، اما ظاهراً وزیر علوم بنای معرفی گزینه نهایی را ندارد.

پیگیریهای مهر از برخی استادان شرکت کننده در مراسم رای گیری ریاست دانشگاه تهران حاکی از آن است که این استادان از وضعیت پیش آمده و تعلل فرجی دانا گله مند شده اند.

در این میان برخی استادان عضو در کمیته 51 نفره که گاهاً با شورای عالی انقلاب فرهنگی در ارتباط هستند، گلایه خود را به این شورا نیز اعلام کرده و می پرسند چرا وزیر علوم از میان گزینه ها یکی را بر نمی گزیند؟

خبرنگار مهر آخرین وضعیت تعیین تکلیف انتخاب رئیس دانشگاه تهران را از عبدالحسین فریدون – مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم جویا شد، وی در این باره بار دیگر تاکید کرد که هنوز هیچ اقدام جدیدی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: هیچ تصمیم تازه ای در این باره از سوی وزیر علوم اعلام نشده است.

فریدون از یک سو از مشخص نشدن تکلیف این پرونده سخن می گوید و از سوی دیگر گمانه زنیهای صورت گرفته توسط سایر معاونان را رد می کند که این امر نشان دهنده وجود تضاد در میان نظرات مسئولان ارشد این وزارتخانه است.

هفته گذشته خبرگزاری مهر در خبری به نقل از یک مقام مسئول وزارت علوم اعلام کرد که فرجی دانا در حال رایزنی با شورای عالی انقلاب فرهنگی است تا با معرفی گزینه مورد نظرش به شورا، به جای حکم سرپرستی، حکم ریاست را در صورت موافقت شورا برای رئیس آینده دانشگاه تهران دریافت کند.

دور از ذهن نیست که در جلسه هفته جاری شورای عالی انقلاب فرهنگی، از نام فرد معتمد فرجی دانا در میان اعضای شورا رونمایی شود.

گفتنی است که یک منبع آگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی به مهر اعلام کرد که نزدیک به 28 نفر از کمیته 51 نفره، به محمد حسین امید رای داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *