چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۶

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان‌جنوبی گفت: در خصوص بحث کنترل روغن پالم 7 نمونه محصولات لبنی داخل استان و 21 مورد محصولات…

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان‌جنوبی گفت: در خصوص بحث کنترل روغن پالم 7 نمونه محصولات لبنی داخل استان و 21 مورد محصولات لبنی خارج از استان آزمایش شده که هیچ مشکلی وجود نداشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی،«محمدرضا مروی‌مقدم»، صبح امروز(چهارشنبه 16مهرماه) در نشست خبری در جمع خبرنگاران در خصوص عملکرد شش ماهه‌ی نخست سال این اداره‌کل گفت: تاکنون 208 نمونه‌برداری از واحدهای تولید تحت‌پوشش و 289 مورد بازدید از واحدهای تولیدی مشمول استاندارد اجباری شده است.

وی با اشاره به بازدید از 13 واحد سیلندر پرکنی و 16 واحد خدماتی طی 6 ماهه‌ی نخست سال، افزود: 16 پروانه‌ی کاربرد علامت استاندارد اجباری و 9 مورد پروانه‌ی کاربرد علامت استاندارد تشویقی صادر شده است.

مدیرکل استاندارد خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: آموزش‌ها و همکاری‌هایی که در خصوص بحث استاندارد در مدارس و مهدهای کودک‌ انجام شده باعث شد تا مردم به سمت استفاده از کالاهای استاندارد پیش روند.

مروی‌مقدم یادآور شد: طی شش ماهه‌ی نخست سال، 9 مورد مجوز صدور و 38 مورد پروانه‌ی کاربرد استاندارد تمدیدی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه پروانه‌ی کاربرد علامت استاندارد تعلیقی نداریم، افزود: 9 مورد ابطلال پروانه‌ی غذایی و ساختمانی و 30 مورد اخطار واحدهای تحت‌پوشش داشتیم.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در بحث آموزش مسئولان کنترل کیفیت 544 نفر ساعت آموزش و 5 مورد تأئید صلاحیت مسئولان کنترل کیفیت انجام شده است.

مروی‌مقدم یادآور شد: در نمونه‌برداری از کالاهای صادراتی 59 مورد انجام و 56 گواهینامه صادارتی صادر شده است.

وی در خصوص طرح بازرسی از بازار نیز تصریح کرد: از ابتدای امسال، 285 مورد بازرسی صنوف مختلف، 240 مورد نمونه‌برداری از مراکز عرضه انجام شده است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه هر سال دوبار بازرسی از پمپ‌های سوخت مایع انجام می‌شود، گفت: از ابتدای امسال 208 مورد بازرسی از پمپ‌های عرضه‌ی سوخت مایع انجام شده است.

مروی‌مقدم با اشاره اینکه هفته استاندارد از 16 مهرماه آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: روزهای این هفته بترتیب استاندارد و کودک و ایمنی، استاندارد و ارتباطات، ‌استاندارد و «اقتصاد مقاومتی»، ‌استاندارد و ‌صنعت و کیفیت، ‌استاندارد و محیط‌زیست، ‌استاندارد و ‌اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی هم‌چنین استاندارد ترازکننده میدان رقابتی نامگذاری شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.