جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۸

کاظم محمدی اقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مهمترین دلیل این هدررفت در حوزه آب روستایی آذربایجان غربی، فرسوده…

کاظم محمدی اقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مهمترین دلیل این هدررفت در حوزه آب روستایی آذربایجان غربی، فرسوده بودن انشعاب های موجود است که ضررهای بسیاری را برای بخش آب روستایی استان ایجاد می کند.

وی اضافه کرد: با توجه به تولید سرانه 219 لیتری در شبانه روز در بخش آب روستایی، این میزان هدررفت بسیار زیاد بوده و قابل چشم پوشی نیست.

وی اظهار کرد: برخی از انشعابات آب روستایی در آذربایجان غربی، عمری 30 ساله دارند و طبق آمار، عمر تاسیسات 312 روستای استان نیز بیش از 30 سال است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی همچنین گفت: شاخص بهره مندی آب روستایی استان 78.5 درصد است که با توجه به این رقم، این شاخص استانی یک و نیم درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

محمدی اقدم ادامه داد: در حال حاضر، میانگین کشوری شاخص برخورداری از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در روستاها، به 77 درصد می رسد که نشان می دهد آذربایجان غربی وضعیت بهتری نسبت به دیگر نقاط کشور دارد.

وی افزود: 73 میلیون مترمکعب آب در حال حاضر در استان برای مصرف روستایی تولید می شود.

وی در خصوص برنامه های امسال شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی در راستای جلوگیری از ایجاد زیانهای متعدد به این شرکت اظهار کرد: استانداردسازی و تعویض انشعاب های فرسوده، اصلاح و بازسازی شبکه توزیع و خطوط انتقال، بهسازی مخازن و تعویض کنتورهای معیوب از جمله این برنامه هاست.

دو هزار و 839 روستا در آذربایجان غربی وجود دارد که دو هزار و 180 روستا بالای 20 خانوار هستند.

از این تعداد، یک هزار و 621 روستا تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی قرار داشته و از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

8137/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.