چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۷:۱۸

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: 29 مجتمع آبرسانی در روستاهای استان اردبیل در حال اجرا است. به گزارش خبرنگار…

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: 29 مجتمع آبرسانی در روستاهای استان اردبیل در حال اجرا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن قنبری در جلسه بررسی وضعیت آب‌شرب روستاهای مشگین‌شهر با اشاره به اینکه 29 مجتمع آبرسانی در 114 روستای این استان در حال اجرا است که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بالغ بر 173 هزار نفر از جمعیت روستایی از آب‌شرب سالم بهره‌مند خواهند شد، افزود: هم‌اکنون اهالی 716 روستای استان با جمعیتی بالغ بر 318 هزار نفر زیرپوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

وی گفت: به دلیل خشکسالی‌های اخیر و کاهش منابع آبی هم‌اکنون در 172 روستای استان آبرسانی با تانکرهای سیار انجام می‌شود که با فرارسیدن فصل سرما این مشکل تا حدودی کاهش یافته است.

وی اظهارامیدواری کرد با تخصیص اعتبار لازم از محل ماده 180 نمایندگان مجلس و ماده‌های 10و 12 در سال آینده مشکل تامین آب شرب بیشتر روستاهای استان برطرف شود.

در ادامه ابراهیم امامی فرماندار مشگین‌شهر با اشاره به مشکل کم‌آبی و بی‌آبی در 80 روستای این شهرستان از اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار برای رفع این معضل خبر داد و خواستار تلاش بیشتر شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در جذب این اعتبار شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *