چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۲

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح کاداستر موافقت کردند. به گزارش تسنیم، کلیات طرح جامع کاداستر در جلسه علنی صبح امروز پارلمان…

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح کاداستر موافقت کردند.

به گزارش تسنیم، کلیات طرح جامع کاداستر در جلسه علنی صبح امروز پارلمان در صحن پارلمان مطرح شد و کلیات آن با رای مثبت نمایندگان به تصویب رسید.

مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مخالفت با کلیات این طرح اظهار داشت: این طرح با 4 اصل 53، 75، 126 و 158 قانون اساسی مغایرت آشکار دارد و محل تامین بار مالی این طرح مشخص نیست

وی ادامه داد: بر اساس ماده 16 این طرح ما یک چک سفید امضا در اختیار قوه قضائیه قرار می‌دهیم که خلاف قانون است و همچنین طبق اصل 158 قانون اساسی نیز استخدام قضات در اختیار رئیس قوه قضائیه است، اما طبق این طرح استخدام کارمندان نیز جزو اختیارات رئیس قوه قضائیه قرار داده شده است.

در ادامه محمد دهقان عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در موافقت با کلیات این طرح با بیان اینکه این طرح از مجلس هشتم مطرح شده است، گفت: بر روی این طرح 4،5 سال کار کارشناسی دقیق انجام شده است و نظرات دولت، قوه قضائیه و مرکز پژوهش‌ها گرفته شده است.

وی ادامه داد: ما از لحاظ حدنگاری و کاداستر وضعیت خوبی در کشور نداریم و بسیاری از دعاوی و اختلافات نیز به دلیل نبودن این قانون در کشور است.

نماینده چناران خاطر نشان کرد: درآمدهای این طرح نیز خرج هزینه‌ها خواهد شد، لذا بار مالی ندارد.

در پایان علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی طرح کاداستر را طرح مهمی دانست که از مجلس قبل باقی مانده است و گفت: هزینه‌های این طرح از طریق درآمد حاصل از فروش نقشه‌هایی که تهیه می‌شود به دست می‌آید.

در ادامه علی لاریجانی کلیات این طرح را به رای وکلای ملت گذاشت که آنها با 151 رای موافق، 2 رای مخالف و 4 رای ممتنع از مجموع 201 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.