پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۳۱

   روز نخست رقابت‌هاي کشتي آزاد قهرماني آسيا که از صبح امروز (چهارشنبه) با برگزاري مسابقات 4 وزن نخست در آستانه قزاقستان آغاز…

   روز نخست رقابت‌هاي کشتي آزاد قهرماني آسيا که از صبح امروز (چهارشنبه) با برگزاري مسابقات 4 وزن نخست در آستانه قزاقستان آغاز شده است با کسب 3 مدال طلا توسط نمايندگان کشورمان به پايان رسيد.

به گزارش فارس، سيداحمد محمدي در 65، ميثم مصطفي‌جوکار در 86 و کميل قاسمي در 125 کيلوگرم 3 مدال طلا را براي ايران به ارمغان آوردند. مهران رضازاده هم در 57 کيلوگرم به عنواني بهتر از پنجمي دست نيافت. تيم ايران در پايان روز اول اين رقابت‌ها موفق به کسب 36 امتياز از 40 امتياز ممکن شد و در صدر جدول رده‌بندي قرار گرفت.

در وزن 57 کيلوگرم مهران رضازاده در دور نخست با نتيجه 5 بر 4 مغلوب نماينده مغولستان شد و از حضور در مرحله بعد بازماند، اما با حضور حريفش در فينال نماينده کشورمان شانس حضور در گروه بازنده‌ها و شانس کسب مدال برنز اين رقابت‌ها را بدست آورد. رضازاده در گروه شانس مجدد با نتيجه 10 بر صفر از سد حريف ويتنامي خود گذشت و به ديدار رده‌بندي رسيد، اما در اين مرحله با نتيجه 5 بر 5 مقابل موريشيتا فوميتاکا از ژاپن شکست خورد و از کسب مدال برنز بازماند. در اين وزن 13 کشتي‌گير حضور داشتند. رضازاده با کسب عنوان پنجمي 6  امتياز براي تيم ايران کسب کرد. مدال طلاي اين وزن به رسول کالي‌يف از قزاقستان رسيد و نماينده مغولستان دوم شد.

سيداحمد محمدي در وزن 65 کيلو که 14 کشتي‌گير به روي باسکول رفتند بعد از پيروزي در دور اول با نتيجه 10 بر صفر مقابل راجنش از هند، در دور دوم هم با نتيجه 14 بر 4 مقابل دوران ژوماگازي‌ئف، دارنده مدال برنز 2011 جهان و قهرمان آسيا (در وزن 60 کيلوگرم) از قزاقستان به پيروزي رسيد و جواز حضور در مرحله نيمه‌نهايي را کسب کرد.

وي در اين مرحله هم با نتيجه 10 بر صفر از سد حريف مغول خود گذشت و فيناليست شد. محمدي در ديدار پاياني با نتيجه 10 بر صفر مقابل کانگ جين هيوک از کره‌شمالي به پيروزي رسيد و مدال طلا را بر گردن آويخت.

ميثم مصطفي‌جوکار در وزن 86 کيلوگرم که در دور نخست با نتيجه 12 بر يک مقابل کشتي‌گيري از عراق به پيروزي رسيده بود، در دور دوم هم با نتيجه 11 بر صفر مقابل کشتي‌گيري از چين به پيروزي دست يافت و راهي مرحله نيمه‌نهايي شد. وي در اين مرحله هم با نتيجه 4 بر 2 از سد رشيد قربان‌اُف، دارنده مدال برنز 2013 جهان و قهرمان دو دوره آسيا از ازبکستان گذشت و فيناليست شد.

جوکار در ديدار پاياني نيز با نتيجه 10 بر صفر ازلان کاهيدزه از قزاقستان را شکست داد و مدال طلا را بر گردن آويخت. در اين وزن 11 کشتي‌گير به روي باسکول رفته بودند.

کميل قاسمي نماينده وزن 125 کيلوگرم کشورمان که در دور اول با نتيجه 11 بر صفر مقابل کشتي‌گيري از کره‌جنوبي به پيروزي دست يافته بود در دور دوم هم با نتيجه 5 بر صفر از سد آيال لازاروف، دارنده مدال برنز آسيا از قرقيزستان گذشت و به نيمه‌نهايي رسيد.

وي در اين مرحله هم با نتيجه 12 بر صفر مقابل دولت شابانباي، دارنده مدال برنز آسيا و نفر پنجم المپيک لندن از قزاقستان به برتري دست يافت و فيناليست شد.

قاسمي در مرحله نيمه‌نهايي جام تختي که چندي پيش به ميزباني ايران برگزار شده بود در کمتر از يک دقيقه با ضربه فني مقابل اين کشتي‌گير شکست خورده بود که با اين پيروزي انتقام آن باخت را از حريفش گرفت.

قاسمي در فينال هم با نتيجه 10 بر صفر از سد ناتساگ‌سورن زولبو از مغولستان گذشت و به مدال طلا دست يافت. در اين وزن 10 کشتي‌گير حضور داشتند.

بدين ترتيب آزادکاران کشورمان به کار خود در روز نخست با 3 نشان طلا پايان دادند و موفق به کسب 36 امتياز از 40 امتياز ممکن در روز اول رقابت‌ها شدند تا اندوخته‌اي مناسب براي قهرماني در اين رقابت‌ها داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.