دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۷ - ۰۱:۵۰

۳ دانشمند زن مطرح و قدرتمند حوزه هوافضا را در حالی به شما معرفی می کنیم که دانشمندان زن بی‌شماری وجود دارند که…

۳ دانشمند زن مطرح و قدرتمند حوزه هوافضا را در حالی به شما معرفی می کنیم که دانشمندان زن بی‌شماری وجود دارند که داستان‌هایشان به گوش هیچ کس نرسیده است و بی‌نام و نشان مانده‌اند. امروز به معرفی چند چهره از این بانوان بزرگ اما نه چندان معروف می‌پردازیم که الهام‌بخش بسیاری از افراد هستند. با میهن پست همراه شوید.

۳ دانشمند زن مطرح و قدرتمند حوزه هوافضا اگر چه به صورت مستقیم و در استخدام ناسا هستند و شاید گفته شود که ناسا به آن ها اعتبار داده است اما باید گفت که برعکس در واقع باید گفت که حضور این سه زن توانسته است به این سازمان اعتبار خاصی ببخشد، بنابراین برای معرفی زنان دانشمند و نامدار تاریخ بهانه‌ای نیاز نیست تا درباره اکتشافات و کارهای بی‌شمار زنان در علم، چه در حال حاضر و چه در طی دهه‌های گذشته، صحبت کنیم که در میهن پست ما شما را با ۳ زن شاغل وتاثیر گذار در حوزه هوافضا آشنا می کنیم.

البته قبل از معرفی این ۳ زن دانشمند جالب است بدانید که در آمریکا – مهد تشریفاتی دمکراسی – زنان تنها ۱۲ درصد از مهندسان و ۲۶ درصد از نیروی کار محاسباتی را تشکیل می‌دهند چراکه بیشتر زنان شاغل در زمینه‌های مختلف از جمله علمی و به قول ما ایرانی ها باید از هفت خان رستم رد شوند تا تحقیقاتشان و اهداف رهبری خود در این زمینه را دنبال کنند.بنابراین ما در میهن پست به معرفی چند زن قدرتمند، باهوش، خلاق و مصمم می‌پردازیم تا شاید زندگی و مسیر کسب موفقیتشان الهام بخش بانوان دیگری باشد.

پگی وایتسن، فضانورد ناسا : پگی تابه حال دوبار به مدت طولانی مدت در ایستگاه فضایی بین‌المللی مانده که وی را باتجربه‌ترین فضانورد زن ناسا کرده است. پگی در سال ۲۰۰۷ اولین فرمانده زن ایستگاه فضایی بین المللی شد و در طی ماموریت ۱۶ وی رکورد راهپیمایی فضایی زنان را شکست.

پگی وایتسنِ فضانورد

پگی وایتسنِ فضانورد

کرولین پورکو، دانشمند علوم سیاره‌ای: پورکو سرپرست تیم علمی عکسبرداری در ماموریت کاسینی است که قرار است اواخر سال جاری برای ماموریت دوم خود، به مدار سیاره زحل، فرستاده شود. در طی اولین ماموریت کاسینی، پورکو عضو گروهی بود که ۷ قمر زحل و چندین حلقه جدید روی این سیاره و دور آن را کشف کردند. این بار پروکو وظیفه دارد، از ثبت تصاویری از قطب‌های زحل، لایه‌های بالایی جو و حلقه‌های درونی این سیاره توسط کاسینی اطمینان حاصل کند.

کرولین پورکو، دانشمند علوم سیاره‌ای

کرولین پورکو، دانشمند علوم سیاره‌ای

مای کرول جمیسون، فضانورد ناسا: وی یک پزشک آمریکایی و فضانورد ناسا است. جمیسون هنگامی که در سال ۱۹۹۲ با شاتل فضایی اندور به مدار خارجی رفت، تبدیل به اولین زن آفریقایی-آمریکایی شد که به فضا سفر کرده است. جمیسون پیش از این به عنوان افسر پزشکی در ارتش صلح خدمت کرده بود. وی در حال حاضر بنیانگذار و رئیس دو کمپانی تکنولوژی است.

جمیسون می‌گوید: «بعضی اوقات مردم به شما می‌گویند که به روشی خاصی رفتار یا عمل کنید. بعضی اوقات مردم به خاطر محدودیت تصورات خودشان، می‌خواهند شما را هم محدود کنند».

مای کرول جمیسونِ فضانورد

مای کرول جمیسونِ فضانورد

منبع: sciencealert

یک دیدگاه برای “۳ دانشمند زن مطرح و قدرتمند حوزه هوافضا را بشناسید + عکس”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.