دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۳

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه دو، تله فیلم ” آنچه گذشت ” به تهیه کنندگی…

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه دو، تله فیلم ” آنچه گذشت ” به تهیه کنندگی محمدرضا کشاورز و کارگردانی سجاد امیر یزدانی زندگی فردی عامی را به تصویر می کشد که غفلتا گرفتار دستگاه امنیتی ساواک می شود و با فریبکاری این سازمان اطلاعاتی به طور ناخواسته مورد سوء استفاده قرار می گیرد. زمانی که او پی به دسیسه ساواک می برد تصمیم می گیرد که به جمع مبارزان بپیوندد.
 
این تله فیلم به سفارش گروه فیلم های تلویزیونی این شبکه تهیه شده و محمود پاک نیت، بهرام ابراهیمی، هادی دیباجی و طاهره علوی در آن به ایفای نقش پرداخته اند.
 
جواد مزدآبادی تله فیلم های «مثل دریا» و«فریادهای خاموش» را کارگردانی کرده است. «فریادهای خاموش» با موضوع کشتار مسلمانان میانمار برای پخش از شبکه دو سیما به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی تولید و تهیه شده است.
 
این تله داستان، رضا خبرنگار زبده ای است که در گروه های تفحص مشغول به کار می‌باشد. او از طریق همسرش مطلع می‌شود که نامه‌ای از تایلند برای او آمده است که نامه مربوط به فرزند زین‌العابدین نور اسلام است که حسین نام دارد و از شیعیان میانماری است او که تنها 10 سال دارد در نامه‌ای به رضا توضیح داده که در میانمار به دست بودائیان افراطی مادرش به شهادت رسیده و پدرش نیز توسط نیروهای امنیتی متحد با بودائیان ربوده شده و او توانسته خود را به تایلند برساند و اکنون در اردوگاهی زندگی می‌کند.

رضا و همسرش از طریق اینترنت و اخبار از ظلم و ستم هایی که به مسلمانان میانمار( روهینگیا ) می‌شود با خبر شده و تصمیم می‌گیرد که همراه همسرش به تایلند رفته  و گزارش کاملی از این اتفاقات تهیه نماید. تلاش‌های رضا و گروه همراه او به جائی نمی‌رسد و مجبور به برگشت می‌شوند ولی در طول این سفر وقایع بسیار وحشتناک و دردناکی را از مسلمانان میانماری می‌شنود که از سکوت مدافعین حقوق بشر متعجب می شود…
 
«مثل دریا» هم کاری از محمدرضا شفیعی است که با موضوع دفاع مقدس ساخته و از انتن شبکه دو پخش شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.