یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۳

سلامت نیوز: مقصران آتش‌سوزی اتوبوس اسکانیا در آزادراه قم- تهران که 44 کشته برجای گذاشته بود، شناسایی شدند. به گزارش سلامت نیوز به…

سلامت نیوز: مقصران آتش‌سوزی اتوبوس اسکانیا در آزادراه قم- تهران که 44 کشته برجای گذاشته بود، شناسایی شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران، این حادثه ساعت 23 شامگاه 19 شهریورماه سال گذشته وقتی رخ داد که دو اتوبوس با هم رخ به‌رخ تصادف کردند و آتش‌سوزی اتوبوس اسکانیا فاجعه آفرید.

پس از این تصادف مرگبار، اظهار نظرهای زیادی در خصوص علت تصادف که ناشی از ترکیدگی لاستیک جلوی یکی از اتوبوس‌ها و انحراف آن به لاین مخالف آزادراه بود اعلام شد اما در خصوص آتش‌سوزی اتوبوس اسکانیا هیچ اظهار نظر قطعی‌ نشد و کارشناسان رسمی دادگستری مأموریت یافتند به علت‌یابی بپردازند.
در یک سالی که گذشت برخی‌ها دستکاری‌های رانندگان اتوبوس‌ها در سیستم برق‌رسانی این خودروها را علت آتش‌سوزی دانستند و پلیس راهور همیشه تأکید داشت نقص فنی این نوع اتوبوس‌علت چنین فاجعه‌ای بوده است.
مقصران شناسایی شدند
با وجود داغ‌بودن بازار شایعات کارشناسان به دور از هیاهو به بررسی‌های تخصصی خود پرداختند تا اینکه مقصران را شناسایی کردند. «سید مسعود هراتی موسوی» عضو کمیسیون بررسی سوانح اتوبوس‌های اسکانیا در آخرین اظهار نظر رسمی گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته معایب ذاتی اتوبوس اسکانیا محرز و قطعی شده که در محاکم قضایی در حال بررسی است و تصادفات هیچ ربطی به دستکاری رانندگان نداشته است.
وی افزود: در گروه کارشناسان، نقایص ذاتی کارخانه و تخلف سازمان ملی استاندارد محرز شده است و مقصران این حادثه وزارت راه و شهرسازی به‌دلیل نقص ایمنی گاردریل، سازمان استاندارد به‌خاطر نقص مستندات و نبود نظارت و شرکت سازنده اتوبوس به‌دلیل نقص ذاتی و تخلف از ایمنی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *