شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۵۲

پروین افشار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخشی از این چربی به صورت مرئی(روغن مایع و جامد )…

پروین افشار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخشی از این چربی به صورت مرئی(روغن مایع و جامد ) و بخشی دیگر به صورت چربی نامرئی(همراه مواد غذایی مثل گوشت،شیر ، تخم مرغ، و مغزها …) به بدن می رسد.

وی یادآورشد: مصرف بیش از حد چربی ها موجب افزایش کلسترول خون، اضافه وزن و چاقی شده و خطر بروز بیماریهای قلبی و عروقی را افزایش می دهد.

افشار افزود: علت زیان آور بودن روغن ها و چربی ها وجود اسیدهای چرب ترانس و اشباع در آنها است که این ماده عامل ایجاد بیماریهای مرتبط با چربی و روغن به شمار می رود.

وی اظهار کرد: بنابراین روغنی باید برای مصرف انتخاب شود که میزان اسیدهای چرب ترانس و اشباع آن کمتر باشد و در این میان روغن های مایع در مقایسه با وغن های جامد مضرات کمتری دارند.

عضو انجمن تغذیه ایران، با اشاره به اینکه از روغن های زیتون و هسته انگور نمی توان برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده کرد، افزود: این روغن ها به دلیل پایین بودن مقاومت آن در برابر اکسیداسیون و نقطه دود پایین تر برای سرخ کردن مناسب نیستند.

وی اظهار کرد: از روغن زیتون تصفیه شده می توان برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده کرد به شرط آنکه حرارت کم و زمان سرخ کردن نیز کوتاه باشد.

596/7320

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.