سه شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۸

هرمز ناصرنیا روز سه شنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه یاد شده اظهار داشت : عملکرد سازمان نظام مهندسی معدن ایران در چارچوب…

هرمز ناصرنیا روز سه شنبه در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه یاد شده اظهار داشت : عملکرد سازمان نظام مهندسی معدن ایران در چارچوب قانون صورت می گیرد و همواره از سوی دولت نظارت می شود .

وی افزود: سازمان نظام مهندسی معدن ایران از این پس صلاحیت فنی ومهندسی طرحهای معدنکاران متقاضی استفاده از تسهیلات صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی را در سطح کشور ارزیابی می کند.

پیش از این در تفاهم نامه مشترک میان دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت ، معدن و تجارت با سازمان نظام مهندسی معدن ایران نحوه تعیین امتیاز صلاحیت فنی و مالی اشخاص حقوقی در بخش معدن مشخص شده بود.

قانون نظام مهندسی معدن در 25 بهمن 1379 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و آیین نامه اجرایی آن نیز در 29 خرداد 1381 از تصویب هیات وزیران گذشت.

وزارت صنایع و معادن وقت در نیمه دوم 1381 تاسیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران را اعلام کرد و عضوگیری برای این تشکل آغاز شد.

ناصرنیا اضافه کرد: اعضای این سازمان در سطح کشور نقش کارشناسان صندوق مزبور را ایفا خواهند کرد و در واقع بخشی از هزینه های آنها را کم می کنند .

بر اساس مفاد قانون معادن، افراد متقاضی دریافت پروانه بهره برداری از معدن ، باید دارای صلاحیت های فنی و مالی باشند.

تاکنون هفت درصد از مساحت کشور تحت پوشش اکتشاف مواد معدنی قرار گرفته و مجموع ذخیره اکتشاف 57 میلیارد تن اعلام شده که از این رقم حدود 37 میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است .

اقتصام (3) ** 1559 **1561

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *