سه شنبه، ۱۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۵۲

پیام نظر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در آستانه میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) که هفته جوان نامیده شده…

پیام نظر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در آستانه میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) که هفته جوان نامیده شده برنامه های فرهنگی مختلفی  با تعریف 12 سرفصل متنوع از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در نظر گرفته شده است.

این مسئول رسیدگی به امور جوانان را یکی از وظایف ذاتی وزارت ورزش و جوانان و ادارات تابعه برشمرد و عنوان کرد: بر اساس باور عموم همواره ورزش سایه سنگینی بر حوزه جوانان داشته است لذا برای شکست این باور تلاش شده در هفته جوان به واسطه برگزاری جشنواره ها و همایشهای ویژه، فضای پرداختن به جوانان بیشتر شود تا این حوزه نیز همانند ورزش پویاتر از گذشته به فعالیت خود ادامه دهد.

وی برگزاری مراسم شبی با قرآن، همایش پیاده روی و کوهپیمایی خانوادگی، اردوهای تفریحی – گردشی، مسابقات عکاسی، شعر، نقاشی، مقاله نویسی، تئاتر، ایجاد ایستگاه های جوان در ورزشگاه های تهران و…. را از جمله این برنامه ها برشمرد.

سمن های نمونه استان تقدیر می شوند

نظر افزود: برگزاری نشستهای تخصصی گفتمان با محوریت دغدغه های جوانی با حضور کارشناسان و روانشناسان مجرب، پایگاه های مشاوره در زمینه ازدواج، اعتیاد، کسب و کار و…، امکان استفاده رایگان ورزشگاه های متعلق به این اداره کل برای جوانان عضو سمن ها، تقدیر از سمن های نمونه با حضور مسئولان کشوری و استانی از دیگر برنامه های این هفته است.

مسئول كميته تبليغات و اطلاع رسانی استان تهران در هفته جوان از برگزاری مراسم تجلیل جوانان نخبه و برجسته استان خبر داد و گفت: تاکنون 30 نفر از جوانان نخبه و برجسته در سطح تهران و شهرستانهای تابعه برای این مراسم شناسایی شده اند که مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

رفع مشکلات نسل جوان عزم فرادستگاهی می طلبد

وی سوالی درباره تسهیلات ویژه برای اشتغال و ازدواج جوانان را اینچنین پاسخ داد: به دلیل گستردگی و ابعاد وسیع مسائل و مشکلات حوزه جوانان، یک نهاد به تنهایی نمی تواند متولی رفع آنها باشد و این موضوع در واقع عزم فرادستگاهی را می طلبد.

این مسئول متذکر شد: نقش وزارت ورزش و جوانان در امور اشتغال، معیشت، اعتیاد، ازدواج و… نسل جوان بیشتر حالت تبلیغی، فرهنگسازی و مشاوره دارد لذا رفع کامل معضلات نسل جوان منوط به تعامل و همکاری دیگر وزارتخانه های مرتبط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.