شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۰۲:۴۰

رئیس اتحادیه آبزی‌پروران خوزستان گفت: به دلیل نبود برنامه‌ریزی صحیح برای تنظیم میزان برداشت و عرضه و تقاضا، سالانه بیش از 30 درصد…

رئیس اتحادیه آبزی‌پروران خوزستان گفت: به دلیل نبود برنامه‌ریزی صحیح برای تنظیم میزان برداشت و عرضه و تقاضا، سالانه بیش از 30 درصد درآمد آبزی‌پروران به جیب صادرکنندگان عراقی می‌رود.

سیدمصطفی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌- منطقه‌ خوزستان با اشاره به مشکلات ناشی از عدم برنامه‌ریزی در برداشت و بازار اظهار کرد: متاسفانه هیچ‌گونه هماهنگی‌ای بین تولیدکنندگان و صادرکنندگان وجود ندارد. به همین دلیل در برخی روزها پرورش‌دهندگان صید زیادی دارند، به گونه‌ای که بازار اشباع شده و قیمت افت می‌کند. در این میان سود، عاید صادرکنندگان خارجی خواهد شد.

وی افزود: در مواقعی نیز صید به میزان کم انجام می‌شود و به دلیل کاهش عرضه قیمت ماهی در بازار افزایش می‌یابد.

موسوی تصریح‌ کرد:‌ در حال حاضر به علت بی‌توجهی متولیان آبزی‌پروری، عرضه و تقاضا نامنظم شده و این امر موجب افت زیاد قیمت ماهی شده است.

رئیس اتحادیه آبزی‌پروران خوزستان از آغاز برداشت ماهی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 50 هزار تن انواع ماهی پرورشی در استان برداشت ‌شود.

وی اظهار کرد: در طول سال برداشت ماهی از واحدهای پرورشی انجام می‌شود اما برداشت عمده و اساسی از آبان تا فروردین‌ ماه است.

موسوی یادآور شد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم ماهی کپور 9000 تومان، هر کیلو ماهی آمور 10 هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم ماهی فیتوفاک 3000 تومان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *