پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۶

به گزارش خبرنگار ایرنا ، شاهین محمد صادقی در ادامه اظهار داشت : سد نرگسی به عنوان یک طرح عمرانی تاثیر گذار در…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، شاهین محمد صادقی در ادامه اظهار داشت : سد نرگسی به عنوان یک طرح عمرانی تاثیر گذار در حوزه تامین آب در این شهرستان در حال احداث است .

محمد صادقی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد : برای فعال سازی این پروژه 130دستگاه وسایل سبک و سنگین سد سازی و کارگاهی در حال فعالیت است.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی گفت:این سد یکی از بزرگترین سدهای در دست احداث کشور است و با توجه به مشکلات مالی دولت این طرح نه تنها متوقف نشده بلکه سرعت بیشتری هم گرفته است .

وی گفت این پروژه تاکنون 30درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بیش از 400میلیارد ریال برای آن هزینه شده در صورتیکه بدین صورت و با این سرعت پیشرفت داشته باشیم در دو سال اینده این پروژه به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

محمد صادقی گفت :این طرح علاوه بر تامین آب کشاورزی منطقه جره و بالاده 10میلیون متر مکعب آب به دریاچه پریشان منتقل می کند و همچنین آب مورد نیاز پتروشیمی کازرون و آب شرب منطقه فراشبند نیز تامین خواهد کرد.

وی با بیان این که دومین سد بر روی رودخانه شاهپور به نام سد چروم به منظور تامین آب نخل داران کشاورزان مناطق خشت و کنارتخته احداث خواهد شد گفت: احداث این سد مصوب و مطالعات اولیه آن آغاز شده و امسال 20میلیارد ریال برای اجرای نقشه بردای این سد اختصاص یافته است .

حمید رضا دهقانی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای فارس نیز گفت: پروژه سد نرگسی از سال 89 آغاز شده که از نوع خاکی است با طول 600 متر عرض تاج 10متر ارتفاع سد از بستر رودخانه 77 متر می باشد.

دهقانی ادامه داد: حجم مخزن سد 113میلیون متر مکعب ، آب تنظیمی پیش بینی شده 226میلیون متر مکعب است .

وی گفت:بر روی این سد نیروگاهی با ظرفیت 14مگاوات و انرژی تولیدی سالیانه 48گیگاوات ساعت نصب خواهد شد و 12 هزار هکتار اراضی منطقه جره و بالاده نیز آبیاری خواهد کرد.

شهرستان کازرون در فاصله 120 کیلومتری جنوب غرب شیراز دراستان فارس قرار دارد. ک/2

7372 / 677

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *