سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۶

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈمجید بهادریˈ گفت: در راستای فعالیت های آموزشی و ترویجی در اردیبهشت ماه…

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، ˈمجید بهادریˈ گفت: در راستای فعالیت های آموزشی و ترویجی در اردیبهشت ماه سالجاری، بیش از سی دوره کارگاه آموزشی و ترویجی و جلسات توجیهی با شرکت بیش از 819 نفر از بهره برداران و باغداران استان مازندران برگزار شد.

وی با بیان اینکه مبارزه با آفات و بیماری های مرکبات، سیاه ریشه، سبزی کاری، کاشت، داشت و برداشت سبزی، آبیاری تحت فشار، پرورش توت فرنگی، هرس مرکبات، گیاهان دارویی و گل و گیاهان زینتی از موضوعات برگزار شده بوده است، نحوه کنترل آفات مرکبات، اصول اولیه سبزی کاری، دوره های آشنایی با اصول و مزایای آبیاری تحت فشار، مبارزه با آفات و بیماری های سبزی و صیفی، کشت گیاهان دارویی، نحوه کود دهی، استفاده از بذور سالم و .. را از اهداف برگزاری این دوره ها عنوان کرد.

بهادری تهیه و پخش سی دقیقه برنامه رادیویی برداشت هلو و شلیل، گل و گیاهان زینتی، گیاهان دارویی و … توزیع دو مورد ماهنامه، 44 حلقه لوح فشرده و … را از فعالیت های آموزش رسانه ای بخش باغبانی در مدت زمان فوق عنوان داشت.

استان مازندران یکی از قطب های مهم کشاورزی کشور است که سالانه در تولید انواع محصولات کشاورزی نقش تعیین کننده ای دارد و بخش زیادی از تولیدات خود را سایر استانها و خارج از کشور صادر می کند.ک/1

608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.