سه شنبه، ۲۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۱

ابراهیم خلیلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی چهار ، پنج سال گذشته در طرح بازسازی و…

ابراهیم خلیلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی چهار ، پنج سال گذشته در طرح بازسازی و نوسازی این محدوده 67 نانوایی تخریب شده اما جایگزین نگردیده است.

وی گفت: بر این اساس با توجه به نیاز ساکنین بویژه حجم گسترده زائران در این محدوده، ستاد ساماندهی امور زائران استان، ایجاد پنج یا شش مجتمع نان در این محدوده را پیش بینی کرده است.

وی افزود: چون سرمایه گذاری در این محدوده با توجه به قیمت بالای زمین، سنگین است و درآمد حاصل از آن هم چندان قابل توجه نیست، کمتر کسی تمایل به سرمایه گذاری در این زمینه را دارد.

او گفت: از مسوولان شهر بویژه شهرداری خواسته ایم دراین زمینه مساعدت کرده و امتیازاتی برای ایجاد این نانوایی ها قائل شوند تا زمینه ترغیب سرمایه گذاران در این حوزه فراهم گردد.

وی اظهار کرد: از سویی با توجه به هزینه های سنگین سرمایه گذاری در این محدوده برای توجیه اقتصادی این امر می توان بین قیمت نان در این مجتمع ها با سایر نانوایی های سطح شهر اندکی تفاوت قائل شد و آن را افزایش داد.

وی کل واحدهای نانوایی در محدوده اطراف حرم مطهر رضوی را حدود 25 واحد ذکر کرد.

خلیلی گفت: دست کم 30 مجتمع نان دراین محدوده نیاز داریم که شهرداری و آستان قدس رضوی با تامین امکانات و یا در اختیار گذاشتن زمین مورد نیاز می توانند این امر را تسهیل کنند.

وی افزود: هم اکنون برای آنکه کمبود نان در این محدوده جبران شود سهمیه آرد بیشتری در اختیار نانوایی های این محدوده و محدوده دورتر قرار داده می شود ضمن آنکه ساعات پخت آنها نیز افزایش یافته است.

وی ادامه داد : هم اکنون حدود 50 واحد از این نانوایی ها با افزایش سهمیه آرد و ساعات پخت نان در این چرخه فعالیت می کنند ضمن آنکه نان بسته بندی شده نیز در فروشگاه های این محدوده عرضه می شود./3

2713 /664

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *