پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۵۶

ˈمحمد فراهانیˈ عصر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان قزوین افزود: اطلاعات این اعضا در سامانه این سازمان ثبت شده است. وی با…

ˈمحمد فراهانیˈ عصر روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان قزوین افزود: اطلاعات این اعضا در سامانه این سازمان ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از یکصد هزار مداح در کشور فعالیت دارند، اظهار داشت: سرمایه گذاری در بخش آموزش مداحان از برنامه های اصلی سازمان بسیج مداحان کشوراست .

فراهانی خاطرنشان کرد:ه ماهنگی و همدلی بین مداحان و سرمایه گذاری برای افزایش بصیرت مداحان از جمله اهداف سازمان بسیج مداحان کشوراست .

وی اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی و حمایت مقام معظم رهبری شاهد گسترش عرصه ستایشگری اهل بیت(ع) هستیم که در این راستا بسیج و سپاه همواره حامی فعالیتهای مداحان اهل بیت بوده است.

فراهانی راه اندازی موسسه هنر و ادبیات آیینی را یکی از فعالیت های مهم این سازمان برشمرد و گفت: بسیج مداحان در راستای تخصصی کردن و توسعه دادن فعالیت مداحان عضو این سازمان، کار جذب، سازماندهی و آموزش مداحان بسیجی را در اولویت خود قرار داده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر آموزش یکهزار و 200 ذاکر در سطح استان قزوین آغاز شده که در دوره ای سه ماه با کمک 15 استاد استانی و هفت استاد کشوری زمینه افزایش سطح علمی و مذهبی و مهارتی مداحان فراهم می شود.

وی افزود:استان قزوین در ردیف شهرهای شاخص در زمینه جذب ذاکرین قرار دارد و با توجه به پیشینه مذهبی این شهر، پیش بینی می کنیم این استان بتواند در آینده نزدیک در زمینه تربیت مداحان رسانه ای و کشوری نیز نقش موثری ایفا کند.

فراهانی تاکید کرد: ارزیابی ها نشان می دهد محلاتی که در آنها هیات های مذهبی فعال است کمترین مشکلات را در زمینه مسائل اجتماعی و خانوادگی دارند .

وی در پایان یادآور شد: برای سازماندهی فعالیت مداحانی که خارج از سازمان بسیج مداحان فعالیت می کنند اقداماتی صورت گرفته که مهمترین آنها تشکیل شورای راهبردی مداحان کشور است .

به گفته وی برگزاری همایش های مختلف برای مداحان جوان و نخبه در راستای رویکرد تخصص گرایی مداحی و ذکر گویی از جمله فعالیتهای این سازمان است.

7390/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *