چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۹

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، همزمان با هفته صرفه جویی در مصرف آب، پنجمین دوره جشنواره داخلی نقاشی کودکان با موضوع ˈسهم ما…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، همزمان با هفته صرفه جویی در مصرف آب، پنجمین دوره جشنواره داخلی نقاشی کودکان با موضوع ˈسهم ما از آب چقدر استˈبا حضورمدیرعامل، مدیران و پرسنل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران و دانش آموزان و حامیان آب در سالن آمفی تئاتر وصال شهر رودهن افتتاح شد.

ˈمجتبی صفدریˈ در این مراسم در جمع خبرنگاران اظهارکرد: این نمایشگاه نقاشی با هدف بیان توانمندی های دانش آموزان مقطع ابتدایی در راستای ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب همزمان با فرارسیدن هفته صرفه جویی در مصرف آب گشایش یافته است.

وی ادامه داد: روزانه 30 هزار نفر در جهان بر اثر عدم دسترسی به آب سالم و قابل شرب، جان خود را از دست می دهند که در چنین شرایطی برپایی اینگونه نمایشگاه ها اقدامی موثر در راستای تحقق مفاهیم صرفه جویی در مصرف آب است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران گفت: این جشنواره موجب شد تا نقاشی هایی با زبانی زیبا، دلنشین و خلاقانه نظرات بچه ها را در زمینه مصرف بهینه آب پیش روی قرار دهد.

صفدری با ارائه گزارشی از آثار فرستاده شده برای پنجمین جشنواره نقاشی کودکان و نوجوانان خاطرنشان کرد: تعداد 464 اثر نقاشی از 22مدرسه واقع در شهرهای تحت پوشش آبفای شرق به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شد که تعداد 22 نقاشی از بین آنها انتخاب و به عنوان برگزیده در مراسم فوق معرفی شده و جوایزی در پایان جشنواره از سوی آبفا به آنان اهدا شد.

لازم به ذکر است نمایش عروسکی شاد گروه ˈعمو حامیˈ برنامه ای مفرح و آموزنده شامل نمایش عروسکی ،شعرهای کودکانه و مسابقه اجرا و در پایان هدایایی از سوی آبفا به همه کودکان و دانش آموزان حاضر در برنامه اهدا شد.

لازم به توضیح است نمایش های عروسکی فوق برای کودکان و دانش آموزان دیگر شهرهای تحت پوشش شرکت طی هفته صرفه جویی برگزار خواهد شد.

تهرام/7246/1457/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.