پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین گروسی بعدازظهر پنج شنبه در بازدیداز مراکز آموزشی فرهنگی شهرستان نهاوند اظهار داشت: با همکاری اداره…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین گروسی بعدازظهر پنج شنبه در بازدیداز مراکز آموزشی فرهنگی شهرستان نهاوند اظهار داشت: با همکاری اداره تبلیغات اسلامی نهاوند 30 پایگاه قرآنی ویژه ماه رمضان به همراه طرح اوقات فراغت از اول تیر سال جاری در مناطق مختلف شهرستان نهاوند به شکل تخصصی فعالیت خود را شروع کرده اند.

حجت الاسلام گروسی گفت: مباحث اخلاقی و اعتقادی، آموزش قرائت و تفسیر و همچنین حفظ قرآن کریم، مهارت‌های زندگی، آسیب‌های اجتماعی، احکام، مسائل دینی و مذهبی از جمله برنامه‌های این دوره از کلاس‌ها است که مخاطبین در طول این دوره فرا خواهند گرفت.

وی افزود: شکوفا کردن استعدادها و توانایی‌های بالقوه دانش آموزان از مهمترین اهداف اجرای طرح اوقات فراغت و خودباوری و کشف استعدادهای درونی دانش آموزان از اثرات اجرای این طرح در فصل تابستان است.

سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند عنوان کرد: در شهرستان نهاوند هشت پایگاه تابستانی طرح اوقات فراغت و 22 مرکز و موسسه قرآنی در حوزه آموزش قرآن کریم فعالیت می‌کنند.

حجت الاسلام حسین گروسی ادامه داد: رویکرد برنامه های این اداره در ماه رمضان قرآنی است و در راستای انس و الفت و ترویج هرچه بیشتر فرهنگ بهره گیری از کلام خداوند برگزار می شود.

حجت الاسلام گروسی بیان داشت: با توجه به تقارن ماه رمضان با ایام اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در بحث برنامه های غنی سازی نیز کلاس های ترویج و آموزش عقاید و احکام اسلام، تاریخ اسلام و قصه های قرآنی تحت عنوان نورباران برگزار خواهد شد.

وی گفت: همچنین در ادارات متقاضی اعزام مبلغ دینی و روحانی برای برپایی نماز جماعت و جلسات تفسیر حدفاصل نماز ظهر وعصر اقدامات لازم انجام شده ضمن اینکه در همه مساجد روستایی و شهری نیز مبلغان دینی اعزام شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.