چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۴

به گزارش ایرنا، جانشین قرارگاه پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان روز سه شنبه در نخستین گردهمایی راهوران محله شهرستان خاش با اعطا…

به گزارش ایرنا، جانشین قرارگاه پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان روز سه شنبه در نخستین گردهمایی راهوران محله شهرستان خاش با اعطا حکم ماموریت دهیاران گفت: 57 درصد تصادفات منجر به فوت و جرح سه ماهه اول امسال استان در محورهای روستایی رخ داده است.

سرهنگ حسین عسکرزاده بیان کرد: راهوران محله و پلیس یاوران بعنوان چشم پلیس و امین مردم محسوب می شوند که حضور این افراد در مناطق و روستاها کمک شایانی به رفع مشکلات و معضلات در محورها و نیز کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از سوانح می کند.

وی افزود: پلیس یاوران وظیفه دارند مشکلات و نواقص راههای ارتباطی، فقدان تجهیزات و امکانات از جمله نبود تابلوها و چراغ های راهنمایی، خط کشی نامطلوب و بعضا نبود آن و نیز تخلفات سرعت زیاد و سبقت های غیرمجاز و غیره را به پلیس و سایر دستگاههای دست اندرکار گزارش کنند.

وی گفت: متاسفانه قانون گریزی برخی افراد متخلف منجر به وارد آمدن خسارات متعدد جانی و مالی برای سایر اقشار جامعه می شود.

جانشین قرارگاه پلیس راه شمال استان تردد زیاد خودروهای حامل سوخت قاچاق، بدون پلاک و یا پلاک مخدوش را از معضلات عمده محورهای ارتباطی استان برشمرد و تصریح کرد: دهیاران بعنوان یاوران پلیس باید با این قبیل افراد و خانواده های آنان را به رعایت قوانین برای حفظ جان خودشان و سایر افراد جامعه تشویق و ترغیب کنند.

وی نصب دوربین در محورهای ارتباطی و سامانه مانیتورینگ برای کنترل سرعت و جلوگیری از تخلفات رانندگی را از اقدامات پلیس راه ذکر کرد و گفت: با نصب این دوربین ها از تعداد نیروهای پلیس در محورها کاسته می شود و رانندگان خودروهای متخلف جریمه و قبض آنها بوسیله پست به منازلشان ارسال خواهد شد.

محمد اکبر چاکیر زهی فرماندار شهرستان خاش نیز بااشاره به اینکه حوادث جاده ای همواره از نگرانی های مردم و مسوولان است، گفت: باتوجه به اینکه بیشترین سوانح رانندگی در 30 کیلومتری ورودی شهر خاش رخ داده با تصمیمات اتخاذ شده و حمایتهای استاندار مقرر شده است کار تعریض و در صورت امکان دوبانده شدن این محور تامین اعتبار و عملیاتی شود. ک/2

7312 / 653

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.