شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۹

ˈمهدی ولی پورˈ جمعه شب در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : بارندگی شدید چهارشنبه گذشته که سبب آبگرفتگی مناطق…

ˈمهدی ولی پورˈ جمعه شب در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود : بارندگی شدید چهارشنبه گذشته که سبب آبگرفتگی مناطق شهری و روستایی بویژه در شرق مازندران شده بود

امدادگران هلال احمر به یکهزار و 176 نفر خدمات امدادی ارائه کردند.

وی ادامه داد : اسکان اضطراری 30 نفر ، در مان سرپایی 90 نفر ، انتقال دو نفر به مراکز درمانی و تخلیه 140 منزل مسکونی از آب از جمله خدمات امدادگران هلال احمر به سیلزدگان بود.

ولی پور همچنین از توزیع 180 بسته نان ، یکهزار و 256 قوطی کنسرو ، 400 بطری آب معدنی ، 172 بسته خرما و 300 بسته بیسکوئیت به سیلزدگان در این مدت خبر داد.

وی گفت : 250 تخته پتو ، 164 تخته موکت ، 300 کیلو نایلون ، 100 بسته پودر لباسشویی ، 796 کیلو برنج ، 150 بطری روغن ، 250 کیلو انواع حبوب و 210 کیلو قند و شکر نیز بین سیلزدگان توزیع شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت : با توجه به وسعت بارندگی و آبگرفتگی ها در استان ، کار امداد رسانی همچنان ادامه دارد.

سیل و آبگرفتگی سبب مرگ دو نفر و زخمی شدن یک نفر در ساری شد و میلیاردها ریال به بخش های مختلف بویژه بخش کشاورزی در شهرهای ساری ، میاندرود ، نکا ، بهشهر و گلوگاه خسارت وارد کرد.

رییس جمهوری نیز در پی این سیل معاون راهبردی خود را به عنون نماینده ویژه به مناطق سیلزده کشور اعزام کرد.

ˈ محمد باقر نوبخت ˈ نخستین مقصد ماموریتش را مازندران انتخاب و روز جمعه از مناطق سیلزده این استان در ساری ، میاندرود و بهشهر بازدید کرد.ک/3

609/1654

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.