شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۱

رمضان لطفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: خانه های کارآفرینی در راستای ارائه خدمات مشاوره آموزشی و…

رمضان لطفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: خانه های کارآفرینی در راستای ارائه خدمات مشاوره آموزشی و موضوع های ترویج اشتغال و کارآفرینی راه اندازی شده اند.

وی توضیح داد: شهروندان تهرانی می توانند با مراجعه به این خانه ها نیازهای خود در زمینه کارآفرینی و اشتغال را دریافت کنند. خانه های کارآفرینی در منطقه شهری تهران به عنوان تسهیل گر، عمل می کنند.

وی یادآور شد: تا پایان سال در هر محله در شهر تهران یک خانه کارآفرینی ایجاد می شود.

به گفته این مقام مسئول در شهرداری تهران، بحث مشاوره و هدایت شغلی در این خانه ها انجام می شود و هر شهروندی که به این خانه ها مراجعه کند و کارجو باشد، مورد هدایت شغلی قرار می گیرد.

لطفی گفت: خانه های کارآفرینی برای کارآفرینان نوپا نیز دوره های تکمیلی آموزش تدارک دیده و بانک اطلاعاتی از کارآفرینانی که به این خانه ها مراجعه می کنند، تهیه شده تا در صورت لزوم کارآفرینان با هم مرتبط شوند و تجارب خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

وی اظهار داشت: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می توانیم برای ایده ها کمیته هایی تشکیل دهیم تا از این ایده ها حمایت شود و بتوان آنها را عملیاتی کرد.

لطفی از ایجاد پنج هزار شغل به شکل مستقیم و غیرمستقیم توسط 300 مراکز کارآفرینی در شهر تهران خبر داد و گفت: در بخش صنایع دستی مراجعه کننده زیادی به این مراکز صورت می گیرد که مراکز یادشده می تواند برای افرادی که قصد فعالیت های کارآفرینانه دارند، فضای مناسب از 6ماه تا یکسال به طور رایگان در اختیار آنها قرار دهد تا این افراد توانمند شوند.

به گفته وی، در خانه های کارآفرینی نشست های تخصصی با حضور مسئولان برگزار می شود تا بتوان پیوندهای اجتماعی ،اجتماعی و آموزشی را میان کارآفرینان ایجاد کرد.

وی گفت: تا پایان سال جاری در هر محله یک خانه کارآفرینی از سوی شهرداری تهران راه اندازی خواهد شد.

اقتصام(4)9123**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.